REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dentystki - wolontariuszki z Knurowa odznaczone za zasługi dla ochrony zdrowia

Powiat

Gdy w związku z pandemią zamknięte zostały gabinety stomatologiczne, dwie młode lekarki dentystki nie zwlekając zgłosiły się do Szpitala w Knurowie, aby wspomóc pracujące tam służby medyczne. Wczoraj Aleksandra Kasprzak i Kinga Haponik-Masarczyk otrzymały odznaczenie od Ministra Zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia.

REKLAMA

W imieniu Ministra Zdrowia odznaczenia wręczył Jarosław Gonciarz - Poseł na Sejm RP, który był również inicjatorem uhonorowania wolontariuszek.

Aleksandra Kasprzak i Kinga Haponik-Masarczyk mają po 24 lata. Gdy zaczęła się pandemia wykonały telefon do Szpitala w Knurowie z pytaniem, czy nie przyda się ich pomoc. Przydała się. Młode dentystki stażystki wykonywały między innymi taką pracę, jaką na co dzień powierza się pielęgniarkom. Do ich zadań należało pobieranie krwi, rozdawanie leków czy dowożenie pacjentów na badania. Pracowały też na Izbie Przyjęć, między innymi przy wstępnym klasyfikowaniu pacjentów. Jeśli zaistniało podejrzenie, że pacjent jest chory na COVID-19, kierowały go do izolatorium i towarzyszyły do momentu postawienia diagnozy.

Podczas uroczystości gratulacje obu lekarkom złożyli również Waldemar Dombek – Starosta Powiatu Gliwickiego oraz Adam Rams - Prezydent Miasta Knurów, którzy podziękowali wolontariuszkom za wsparcie naszego personelu oraz złożyli podziękowania w imieniu mieszkańców Powiatu Gliwickiego oraz Miasta Knurów. Do życzeń dołączył się również Paweł Szkatuła – Radny Miasta Knurów.

Podziękowania za dotychczasową współpracę oraz gratulacje za otrzymane odznaczenie złożył również Prezes Szpitala w Knurowie, dr n.med. Michał Ekkert.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Jakuba, Sławy, Wincentego

REKLAMA