REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Premiera książki "Dzienniki basowe" i spotkanie z autorem

Kultura

Stowarzyszenie GTW i Stacja Artystyczna Rynek zapraszają na premierę książki „Dzienniki basowe” i spotkanie z autorem Piotrem Pawłowskim, które odbędzie się 16 lipca (w czwartek) o godz. 18:30 w Stacji Artystycznej Rynek (Gliwice, Rynek 4-5 ). Rozmowę poprowadzi Szymon Szwajger. Wstęp jest bezpłatny. Spotkanie będzie transmitowane "na żywo" poprzez media społecznościowe.

REKLAMA

Legendarny festiwal w Jarocinie. Równie legendarny teleturniej „Wielka Gra”. Bolesna prywatyzacja państwowych molochów w początkach transformacji ustrojowej. Autor „Dzienników basowych” wszystkie te zjawiska miał okazję obserwować jako ich aktywny uczestnik – z jednej strony basista Made in Poland, kultowej formacji polskiej Nowej Fali, z drugiej erudyta o imponującej wiedzy, wreszcie - długoletni specjalista z dziedziny HR, współpracujący z największymi graczami na rynku. Powiedzieć że to zróżnicowana tematyka byłoby eufemizmem. A to tylko część tego, co czytelnikowi mają do zaoferowania „Dzienniki basowe”. Zresztą nie tylko w ciekawych historiach tkwi siła tej książki - równie ważny jest gawędziarski talent autora, który potrafi przykuć uwagę słuchacza nawet w opowieści o jeździe pociągiem na trasie Kraków – Częstochowa. To książka nie tylko dla fanów rocka, chociaż  będą nią zachwyceni. Nawet jeżeli nie bardzo wiesz czym, jeśli w ogóle zimna fala różni się od zimnej płyty to i tak jest spora szansa że nie oderwiesz się od „Dzienników basowych” dopóki nie przewrócisz ostatniej kartki. Bo to także, a może przede wszystkim, historia kilku ostatnich dekad opowiedziana przez bacznego obserwatora i błyskotliwego komentatora.

Piotr Pawłowski - w branży muzycznej basista, kompozytor i autor tekstów (m. in. MADE IN POLAND, THE SHIPYARD, DANCE LIKE DYNAMITE). Od początku transformacji gospodarczej do dzisiaj pracuje na stanowiskach menedżerskich w firmach polskich i zagranicznych, przeważnie w obszarze HR.  Posiadacz dystansu do samego siebie oraz rzeczywistości. Trzykrotny zwycięzca pamiętnej "Wielkiej Gry". "Dzienniki basowe" to jego debiut prozatorski.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki razem z singlem CD DYMY (muz. Piotr Pawłowski).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Impreza w ramach cyklu Alternative Nights In Gliwice, organizatorem jest Stowarzyszenie GTW przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Gliwice

Gatunek: biografia, post punk, muzyka, biznes

O książce:

Marcin Świetlicki:

Po wielu latach obserwowania basistów mogę stwierdzić, że są to najbardziej inteligentni i ambitni muzycy - monotonia i powtarzalność dźwięków, które wytwarzają, sprawia, że pragną wyrażać swój talent również na inne sposoby - gitarzyści i perkusiści znajdują samozadowolenie w graniu, basistom to nie wystarczy. Pan Basista Piotr Pawłowski przeżył wiele, umie o tym opowiedzieć, umie swoje przygody przemienić w dobrą literaturę, potrafi to zrobić błyskotliwie i z wdziękiem. Książka nie ogranicza się tylko do sceny muzycznej, której aktywnym uczestnikiem Autor jest od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, mamy tu także wiarygodny zapis tego, co działo się z Naszą Ukochaną Ojczyzną.

Leszek Gnoinski (dziennikarz, autor książek i filmów o muzyce) :

To nie jest typowa autobiografia. To niezwykły, napisany z polotem i humorem dziennik pokazujący Polskę jakiej nie znacie.

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Jakuba, Sławy, Wincentego

REKLAMA