REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jazz i malarstwo na żywo i w sieci - Składniki Sztuki w Barwnej Galerii

Kultura

W tym roku, ze względu na pandemię, ominęło nas szereg cyklicznych i lubianych spotkań z kulturą. Wśród nich Ulicznicy, Hałas Miasta, Skup Kultury i ArtNoc, czyli noc galeriach, która od kilku już lat pozwala nam na wspaniały, żywy kontakt z gliwickimi galeriami i powstającą lub prezentowaną w nich sztuką. Na szczęście docierają do nas informacje o mniejszych, ale równie ciekawych wydarzeniach. Dziś chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na Składniki Sztuki, projekt realizowany przez Monikę Krasoń i jej Barwną Galerię w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod hasłem „Kultura w sieci”. Najbliższa odsłona już w piątek, 10 lipca o godz.18.00 Połączenie koncertu oraz malowania będzie można oglądać online lub na żywo z gliwickiego woonerfu.

REKLAMA

Malować będzie - oczywiście - Monika Krasoń. Nie zabraknie zatem ożywczych, radosnych barw, niosących bardzo pozytywny przekaz. Akt tworzenia dopełniony będzie muzyką jazzową, którą na gitarze solo wykona Arek Dec. Koncert będzie w pełni improwizowany, a w przerwie odbędzie się rozmowa na temat BARWY - w muzyce i malarstwie. Wydarzenie będzie można oglądać w sieci (szczegóły tutaj: SKŁADNIKI SZTUKI) i na żywo, np. rozsiadając się wygodnie na gliwickim woonerfie na ul. Siemińskiego.

Składniki Sztuki to cykl, który realizowany jest od czerwca do sierpnia. Za nami już dwa zorganizowane w jego ramach wydarzenia: RUCH. Performance malarsko - taneczny przygotowany we współpracy z Gliwickim Teatrem Tańca i Anną Hampel a zaprezentowany w ostatnią sobotę czerwca w Parku Chopina (do zobaczenia tu: RUCH) oraz rozmowy o malarstwie i tańcu, które można zobaczyć pod linkiem: ROZMOWY O MALARSTWIE I TAŃCU.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Bianki, Borysa, Wawrzyńca

REKLAMA