REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

72% głosujących chce dojeżdżać z Pyskowic do Gliwic pociągiem

Powiat

Z ostatnim dniem czerwca zakończyła się ankieta przeprowadzona przez pyskowicki magistrat, która miała dać odpowiedź na pytanie dotyczące zainteresowania mieszkańców połączeniami kolejowymi. Wzięło w niej udział 4262 osoby. Na pytanie "Czy zrezygnował(a)by Pan/i z samochodu na rzecz pociągu, gdyby istniało bezpośrednie połączenie kolejowe na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice przez stację Pyskowice?" aż 72% głosujących odpowiedziało: TAK.

REKLAMA

- Zdanie pyskowiczan w kwestiach istotnych dla miasta i jego mieszkańców jest dla nas zawsze bardzo ważne - zapewniają włodarze Pyskowic.

Pytanie zadane mieszkańcóm było uzasadnione, pojawiła się bowiem bardzo duża szansa na reaktywację połączenia kolejowego na trasie Pyskowice Miasto-Gliwice. Po modernizacji sieci pociąg zatrzymywałby się na stacjach: Pyskowice Miasto-Pyskowice-Gliwice Kuźnica-Gliwice Łabędy- Gliwice os. Kopernika-Gliwice.

Zdecydowana większość środków potrzebnych do realizacji tego celu może pochodzić z rządowego programu „Kolej+”, pokrycie części kosztów zadeklarowała Górnośląsko–Zagłębiowska Metropolia. Dodatkowo przy stacjach: Pyskowice i Pyskowice Miasto zrealizowane zostałaby w ramach tej inwestycji strefy parkowania typu Park&Ride, z parkingami samochodowymi i rowerowymi, dla wszystkich przesiadających się na pociąg. Przywrócenie bezpośredniej komunikacji kolejowej Pyskowic z Gliwicami to niepowtarzalna okazja na rozwój miasta.

- To poważna i kosztowna inwestycja, generująca spore nakłady finansowe również w przyszłości. Dlatego też realizacja tego przedsięwzięcia zależna jest od wielu czynników m.in. od kwoty uzyskanego dofinansowania, trwających analiz i badań, powadzonych rozmów i negocjacji z miastem Gliwice i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią czy też deklaracji naszych mieszkańców dotyczących chęci korzystania z takiego właśnie połączenia kolejowego. Dlatego też raz jeszcze dziękujemy za udział w sondzie i tak liczne zainteresowanie tematem - mówią pyskowiccy samorządowcy.

I zapowiadają, że o kolejnych krokach w sprawie uruchomienia takiego połączenia będą informować na bieżąco.

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Jakuba, Sławy, Wincentego

REKLAMA