AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W Gliwicach ruszyła druga tura wymazów

Miasto

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczynają w Gliwicach drugą turę pobierania wymazów górników. W ciągu trzech dni pobiorą ponad dwa tysiące próbek.

REKLAMA

Do niedzieli potrwa pobieranie wymazów od górników w Gliwicach. Punkty Test&Go zostały rozstawione w dwóch miejscach – przy kopalni Sośnica oraz na parkingu hali widowiskowo-sportowej Arena. Tym razem testom poddani zostają ci górnicy, których poprzednie testy wyszły ujemne lub których do tej pory nie przebadano. Wszyscy są pracownikami kopalni Sośnica bądź też firm zewnętrznych, działających w gliwickiej kopalni.

Pobieranie wymazów w punktach Test&Go to tylko jedno z wielu zadań realizowanych przez śląskich terytorialsów. Cały czas żołnierze jeżdżą także wymazobusami do osób przebywających w kwarantannie oraz rodzin górników z wynikiem pozytywnym by pobrać od nich wymazy w domach. Nieustannie wspierają także Domy Pomocy Społecznej w tym DPS w Czernichowie, gdzie już blisko dwa tygodnie żołnierze pomagają personelowi medycznemu w opiece nad podopiecznymi placówki.

Nieustannie wspierają także Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, z którym rozdali potrzebującym już ponad 70 ton żywności. Wspierają także transport sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej do szpitali, oddali kilkadziesiąt litrów krwi. Cały czas czuwają także nad kombatantami.

- Staramy się być tam gdzie tylko możemy pomóc lokalnej społeczności.  Mamy nadzieję, że nasze wsparcie realnie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa
w województwie śląskim i ustabilizowanie sytuacji. – podkreśla dowódca 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Białas.

Górnicy, którzy mają zostać przebadani są informowani przez swoich pracodawców zarówno o dni jak i o godzinie, o której powinni stawić się w punkcie. Mimo wszystko w związku z akcją mieszkańcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu zarówno przy kopalni Sośnica jak i przy hali widowiskowo – sportowej Arena.  

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Ewa
G...uzik prawda. Rodziny przebywające w kwarantannie od miesiąca, z pozytywnym wynikiem, od dwóch tygodni czekają na wymaz kontrolny i jakoś się nie zanosi ????

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Poniedziałek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Gracji, Jakuba, Konrada

REKLAMA