AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Muzeum Śląskie - do końca lipca bezpłatne

Turystyka

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Śląskiego. Do końca lipca zwiedzanie jest bezpłatne, podobnie jak wjazd na wieżę widokową kopalnianego szybu.

REKLAMA

Mimo tego, że jest wtorek, przez Muzeum przewija się mnóstwo ludzi. Ich przekrój jest równie barwny, jak dywany trawników okalające obiekt. Są rodziny z dziećmi - małymi w wózkach, starszymi, dużymi... obcokrajowcy, nastolatki z komórkami robiące selfie na tle obrazów, starsze panie, starsi panowie, ludzie w wieku nieokreślonym, grupy, samotnicy, niepełnosprawni - wszyscy! Nie wszyscy chwalą. Panu w jasnej czapce nie podoba się kontrola przy wejściu, pani z telefonem przy uchu lekceważąco macha ręką na wieżę widokową - szyb kopalniany, do którego ciągnie się 20 minutowa kolejka, inna pani z pogardą wydyma wargi na wystrój kawiarni - "skrzynki na owoce... na meble im nie starczyło"?

Przeważa jednak zachwyt, ciekawość każdej ścieżki, zakamarka i przedmiotu. Muzeum Śląskie to już nie ciche wnętrza przemierzane w kapciach - to interaktywna monumentalna ekspozycja, na niższym poziomie pozowalająca nam wędrować po różnych stylach i tematach malarsko-rzeźbiarskich, a na wyższym - nosi nas po śląskich czasach.

Pod wieloma obiektami znajdują się szklane tabliczki z wypukłą fakturą odwzorowującą temat obrazu. Zanim sprawdzam, co to jest, wiem już podświadomie: obrazy namalowane dla osób niewidomych! Wydaje się, że pomyślano o wszystkim. Identyfikacja wizualna jest bardzo czytelna, pracownicy uprzejmi i gotowi do pomocy, kawiarnia pełna smaku i modne od kilku sezonów leżaki do wypoczynku na dachu muzeum.

Nie pokuszę się o ocenę merytoryczną zawartości Muzeum - nie sądzę, abym miała ku temu kwalifikacje. Zachęcam jednak do tego, aby zwiedzić to miejsce. Wciąż niewiele mamy obiektów w regionie, które są tak nowoczesne i tak atrakcyjne dla turystów. To naprawdę trzeba zobaczyć!

Admin Admin

Udostępnij:


Muzeum Śląskiebezpłatne zwiedzaniezdjęcia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Piątek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera

REKLAMA