REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Firma Milimex wybuduje w Pyskowicach "Stację Kultury"

Powiat

Przetarg na realizację ważnego dla Pyskowic zadania, jakim jest odrestaurowanie i przekształcenie zabytkowego dworca w centrum aktywności twórczej "Stacja Kultury" wygrała firma Milimex S.A. z Siemianowic Śląskich - ogłosił pyskowicki magistrat. Firma wyceniła realizację prac na 7 341 410,58 zł. Inwestycja ma być gotowa do końca 2022 r.

W pierwszym kroku dworzec zostanie objęty pracami remontowymi i termomodernizacyjnymi.

Prace modernizacyjne to zaledwie wstęp do dalszych działań. Zgodnie z programem funkcjonalno – użytkowym w skład centrum wejdą kawiarnia internetowa, biblioteka/mediateka, sale dydaktyczne i konferencyjne Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Organizacji Pozarządowych. Dodatkowo wydzielona zostanie sala „koncertowa”, sala ćwiczeń np. do zajęć jogi lub baletu oraz sala warsztatów rękodzielniczych. Wpleciona zostanie również funkcja obsługi podróżnych w postaci niewielkiej poczekalni z automatami biletowymi, dostępnej całą dobę.  Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W bezpośrednim sąsiedztwie stacji miasto zaplanowało w dalszej perspektywie budowę centrum przesiadkowego, które zostanie skomunikowane z nowym dworcem autobusowym na placu kard. Stefana Wyszyńskiego.

Podstawę planów stworzyło w 2018 r. przejęcie dworca od PKP, sfinalizowane przez obecnego burmistrza Adama Wójcika. Z uwagi na znaczne koszty inwestycję podzielono na etapy. W pierwszej kolejności zaplanowano  modernizację zabytkowej, pochodzącej z końca XIX wieku, nieruchomości.

Wchodzący do realizacji etap zadania posiada dofinansowanie w kwocie blisko 1,9 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego.  

źródło: UM Pyskowice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA