AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dlaczego wycinane są drzewa w Lesie Łabędzkim?

Miasto

W Lesie Łabędzkim "pod topór" poszły drzewa co, jak można się domyśleć, wzbudziło niepokój mieszkańców. Wycinkę prowadzi Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, które - na pytanie zadane przez prezydenta Gliwic - wyjaśnia, że usuwa stare drzewa, zgodnie z planem, pod nowe nasadzenia.

REKLAMA

Odpowiedź przyszła z Nadleśnictwa Brynek:

Nadleśnictwo Brynek w odpowiedzi na pismo z dnia 02.03.2020 r. informuje, że zakres oraz intensywność prowadzonych cięć na terenie tzw. Lasu łabędzkiego wynika z aktualnie obowiązującego Planu Urządzania Lasu sporządzonego dla Nadleśnictwa Brynek na lata 2020–2021. Przytoczony dokument został zatwierdzony do stosowania decyzją Ministra Środowiska z dnia 07.09.2012 r.

Obecnie prowadzone prace na w/w terenie mają na celu usunięcie starych (przeszłorębnych) drzewostanów brzozowo-sosnowych i zastąpienie ich młodym pokoleniem dębowo-bukowym. Wymaga to prowadzenia cięć w formie gniazdowej i przerębowej, których zadaniem jest przygotowanie miejsca do posadzenia nowego docelowego pokolenia lasu oraz odsłonięcia istniejących, wartościowych pod względem hodowlanym podrostów. Dalsze prace związane z procesem przygotowania gleby do sadzenia oraz właściwym sadzeniem docelowych gatunków drzew mających w przyszłości tworzyć dojrzały drzewostan powinny zakończyć się zgodnie z planem wiosną br. 

Odnosząc się do tematu tzw. leśnych duktów, pragniemy wskazać, że są to  drogi technologiczne służące w pierwszej kolejności do realizacji wszelkich zadań gospodarczych i ochronnych ciążących na nadleśnictwie. Uszkodzenia dróg leśnych powstałe w wyniku wywozu drewna są w miarę możliwości nadleśnictwa naprawiane po zakończeniu procesów gospodarczych na danym terenie leśnym".

źródło:UM Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego

REKLAMA