AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Lechia znów koszmarem Piasta

Sport

Lechia po raz czwarty w tym sezonie ograła Piasta. Tym razem gdańszczanie okazali się lepsi w meczu, którego stawką była awans do półfinału Pucharu Polski, wygrywając 2:1. Bramkę dla drużyny z Okrzei zdobył Christofer Vida.

Ze względu na epidemię koronowirusa na trybunach zabrakło kibiców. Decyzja trudna, ale zrozumiała. Waldemar Fornalik tak jak zapowiadał, dokonał rotacji w składzie, ale przede wszystkim w  drugiej linii. W wyjściowej jedenastce pojawił się m.in. Alves, wreszcie też można było zobaczyć co potrafi Klupś. Piotr Stokowiec wykorzystał to, że jego zawodnicy mieli więcej czasu na odpoczynek po ostatnim meczu i posłał do boju swoich podstawowych zawodników.

Od początku bardziej aktywni byli gospodarze, ale to goście mieli pierwszą okazję na objęcie prowadzenia. W 2. minucie z 11. metrów strzelał Tuszyński, ale nie trafił w bramkę. Chwilę później piłka po uderzenia Lipskiego zatrzymała się na poprzeczce. Potem jeszcze bramkarza Piasta postraszyli Lipski i Gomes. Przewaga Lechii w posiadaniu piłki była duża, w strzałach też, ale gliwiczanie od czasu do czasu wypuszczali się na połowę gdańszczan i stwarzali realne zagrożenie. Największe kłopoty miejscowym sprawiały rajdy i dośrodkowania Rymaniaka. W 38 minucie Mladenović z bliska umieścił piłkę w bramce, ale po analizie VAR sędzia gola nie uznał. Chwilę później Mladenović uderzył w samo okienko, ale Szmatuła wyciągnął się jak struna i zbił piłkę na słupek. Jeszcze przed przerwą przytomną interwencją popisał się Czerwiński, który w ostatniej chwili wybił z rytmu szykującego się do oddania strzału z najbliższej odległości Flavio Paixao. Potem jeszcze zaatakował Piast, ale bez powodzenia. Ostatecznie ta pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem ze wskazaniem na Lechię.

W drugą odsłonę lepiej weszli gliwiczanie. Niebiesko-czerwoni zaatakowali i byli blisko objęcia prowadzenia. Najpierw uderzenie Jodłowca zablokował Nalepa, a po chwili Tuszyński trafił w poprzeczkę. Otwarcie się gości bezlitośnie wykorzystali gospodarze. W 57 minucie  po zagraniu  Mihalika –  Gomes sprytnym strzałem pokonał  Szmatułę. Zaraz potem na murawie zameldował się Borkała i swoją obecność zaznaczył dobrym strzałem, który z najwyższym trudem obronił golkiper Lechii. Za chwilę jednak wychowanek Piasta stracił piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Paixao, który uderzeniem z 16 metra podwyższył wynik na 2:0.    Potem obaj trenerzy zaczęli robić zmiany. W 73 minucie na murawie zameldował się Vida. 10 minut później Węgier wykorzystał dobre podanie Mokwy, strzelając kontaktową bramkę. Piast naciskał, ale już bez powodzenia. Lechia dotrwała z korzystnym dla siebie wynikiem i wciąż ma szansę obronić trofeum. Gliwiczanie mogą się już skupić na lidze.