REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

WPUUUUUUUUŚĆ MNIE!!! - nowa premiera w Teatrze Miejskim

Kultura

Już jutro kolejna premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach. Tym razem Dużą Scenę opanują wampiry wszelakiej maści. Będą straszyć, ssać, wyć i zawodzić. A czasem odezwą się głosem rozsądku, żeby trochę postawić nas do pionu lub podnieść poziom adrenaliny. Wtedy myśli się lepiej. W swym groteskowo-obyczajowym thrillerze Agata Biziuk zabierze nas do swego betonowego schronu, gdzie skutecznie możemy ukryć się i odciąć od naszych lęków i codziennych upiorów. Czy na pewno?

REKLAMA

Agata Biziuk w swoim autorskim tekście zabiera nas do wnętrza betonowej kryjówki. Tu umieszcza swoich pogmatwanych, zatrwożonych a jednocześnie kretyńsko zabawnych bohaterów. W każdym z nich, w ich prywatnych opowieściach, frustracjach i histeriach przeglądamy się jak w lustrze. Ale tylko to odróżnia nas od wampirów. Właśnie odbicie w lustrze.

Któż z nas nie boi się wampirów? Któż z nas nie stwarza ich w swoich głowach i nie powołuje do życia? A każdy z naszych mentalnych krwiopijców ma swój indywidualny kształt. I każdy wysysa z nas siły, witalność, budzi lęki i frustrację. I wtedy pragniemy się ukryć. Lecz w końcu nie wiadomo, czy straszniej jest w środku między „normalnymi ludźmi”, czy właśnie na zewnątrz, skąd dopiero uciekliśmy.

A wampir? Jak go rozpoznać? Jak się zorientować, że właśnie wyhodowaliśmy go sobie na swojej własnej codziennej krwawicy. Fascynujący, czasem przerażający, a czasem skrzywdzony bohater rozbudzający wyobraźnię twórców niezliczonych książek, komiksów i filmów. Jest osobliwością, postacią balansującą na granicy życia i śmierci, pozostającym w ukryciu, gdzieś na obrzeżach społeczeństwa, tam gdzie nikt nie waży się zaglądać, tam gdzie zaczyna się niewiadome.

Wampir to też odszczepieniec. Ktoś kogo ścigamy za nasze własne winy. Ktoś, na kogo zrzucamy ciężar za naszą nienawiść. A może to my stajemy się wampirami? Nasze nieustanne poszukiwanie ofiary, nienasycony apetyt na przemoc i krew, która zmywa z nas poczucie winy, czyści nieczyste sumienia.

Uroczysta premiera spektaklu „Wpuść mnie. Dokądkolwiek pójdziemy, będzie szedł za nami” już 29 lutego 2020 (sobota) o godzinie 19.00.

WPUŚĆ MNIE. DOKĄDKOLWIEK PÓJDZIEMY, BĘDZIE SZEDŁ ZA NAMI.

Scenariusz i reżyseria: Agata Biziuk.

Prapremiera: 29 lutego 2020 (sobota) godz. 19.00

Miejsce: Duża Scena Teatru Miejskiego w Gliwicach
Gatunek: tragikomedia

Spektakl dla widzów od lat 16

Bilety: 70zł – 45zł  ( premiera) / 45zł – 40zł (pozostałe pokazy)

 

Spektakl grany będzie:
29.02 (sobota) godz. 19.00 – PREMIERA
01.03 (niedziela) godz. 18.00

05.03 (czwartek) godz. 19.00

06.03 (piątek) godz. 19.00

07.03 (sobota) godz. 19.00

08.03 (niedziela) godz. 18.00

Sztuka „Wpuść mnie. Dokądkolwiek pójdziemy, będzie szedł za nami.” napisana została na zamówienie Teatru Miejskiego w Gliwicach.

TWÓRCY:

Scenariusz i reżyseria: Agata Biziuk

Muzyka: Piotr Klimek

Scenografia: Paweł Brajczewski

Kostiumy: Marika Wojciechowska

Choreografia: Anna Sawicka Hodun

Reżyseria światła: Maciej Iwańczyk

Video: Marcin Fischer
Asystent reżysera: Karolina Olga Burek

Produkcja: Agnieszka Szczotka

 

OBSADA:
Karolina Olga Burek (Karolina), Przemysław Chojęta* (Piotr), Mariusz Galilejczyk (Kacper), Cezary Jabłoński* (Bard), Aleksandra Maj (Maria), Ewelina Stepanczenko-Stolorz* (Kasia), Mateusz Trzmiel* (Wampir), Błażej Wójcik (Narrator)

 

*aktorzy gościnni

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA