REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Podologia – nie tylko estetyka, ale również leczenie stóp

Kącik Prasowy

Podologia to dziedzina medycyny, która obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki niej stopy mogą być nie tylko ładne, ale i zdrowe!

REKLAMA

Nadmierne rogowacenie naskórka, wrastające paznokcie, grzybice, nagniotki czy brodawki – to tylko niektóre problemy, z którymi radzi sobie podologia. Specjalista w tej dziedzinie, czyli podolog, potrzebny będzie wtedy, gdy pojawiają się problemy związane ze stopami, w tym ich skórą, stawami.

Czym dokładnie jest podologia? Jakie zabiegi podologiczne prowadzone są najczęściej? Jakimi chorobami stóp zajmuje się podolog? W końcu, jak można zostać takim specjalistą, a także, gdzie można skorzystać z jego pomocy?

 

Czym dokładnie jest podologia?

Podologia inaczej również podiatria, jest jedną z dziedzin medycyny, która koncentruje się na diagnozowaniu oraz na leczeniu chorób stóp oraz stawu skokowo-goleniowego.

W swojej praktyce podolog łączy wiedzę z różnych dziedzin, w tym między innymi dermatologii, chirurgii, ortopedii czy diabetologii.

Aktualnie gabinety podologiczne są dostępne także w Polsce. Z ich usług mogą skorzystać te osoby, które posiadają problemy związane ze stopami i stawami stóp, a także pragną pozbyć się ich skutecznie.

 

Pedicure kosmetyczny i leczniczy

Podstawowym zabiegiem wykonywanym w gabinecie podologicznym jest pedicure. Warto jednak zaznaczyć, że pedicure prowadzony przez podologa różni się od zabiegu prowadzonego w gabinecie kosmetycznym.

Pedicure kosmetyczny oraz pedicure leczniczy to dwa odmienne zabiegi, które realizowane są na stopach. Pierwszy z nich koncentruje się na estetyce tej właśnie części ciała, podczas gdy drugi zajmuje się leczeniem schorzeń stóp.

Schorzenia te mogą być konsekwencją zakażeń grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych, mogą pojawiać się na skutek urazów stóp, ich nieprawidłowej pielęgnacji. Także mogą być związane z wybranymi chorobami, na przykład z cukrzycą.

 

Choroby leczone przez podologa:

  • grzybica stóp
  • modzele
  • odciski
  • brodawki wirusowe
  • wrastające paznokcie
  • pękające pięty
  • nadmierna suchość, rogowacenie skóry
  • Zespół Stopy Cukrzycowej u cukrzyków
  • uszkodzenie płytki paznokciowej

 

Wiele z tych schorzeń może powodować nieprzyjemne dolegliwości bólowe, dlatego też udanie się do specjalisty w dziedzinie podologii może przynieść szybką ulgę w powyższych dolegliwościach i zapobiec ich nawracaniu.

Doświadczony podolog będzie mógł wówczas przeprowadzić dokładną diagnozę, a następnie będzie mógł on wykonać niezbędne zabiegi, aby stopy wyglądały atrakcyjnie, a także były zdrowe.

 

Jak można zostać podologiem?

Aby zostać podologiem, należy skończyć odpowiedni kurs przekazujący kompleksowe informacje dotyczące tej właśni dziedziny. Szkolenia podologiczne skupiają się również na ćwiczeniach praktycznych, ucząc kursantów, jak prawidłowo prowadzić wszystkie niezbędne zabiegi.

Przykładowy zakres szkolenia podologicznego można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Szkoleniowego Lukomades który mieści się przy ulicy Łużyckiej 16 w Gliwicach.

Ze szkoleń tego typu mogą korzystać właściciele oraz pracownicy gabinetów podologicznych, rehabilitacyjnych, kosmetycznych, a także te osoby, które zainteresowane są tematyką podologii.

Po zakończonym kursie uczestnik otrzymuje zaświadczenie jego odbycia, które może być następnie podstawą do poszukiwania pracy w gabinetach podologicznych lub założenia własnego biznesu w tej branży.

 

Gdzie można skorzystać z usług podologicznych?

Gdy pojawiają się problemy ze stopami, warto udać się do podologa. Aktualnie gabinety tego typu specjalistów można znaleźć w wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

Usługi podologiczne oferowane są w ramach NFZ, w tym między innymi w przyszpitalnych poradniach. Także można skorzystać z pomocy prywatnych podologów, do których kolejki są znacznie krótsze. W przypadku problemów ze stopami można dostać się do niego nawet tego samego dnia!

Podsumowując, podologia to ważna dziedzina medycyny, która pomaga wielu pacjentom w leczeniu chorób stóp wymagających interwencji specjalisty. Adresy dobrych gabinetów podologicznych można wyszukać także przez internet.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA