AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Piast porażką kończy zgrupowanie w Turcji

Sport

W meczu kończącym zgrupowanie w Turcji i zarazem okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2019/20 Piast Gliwice przegrał z NK Cejle 1:2.

Słoweńcy zajmują aktualnie IV miejsce w swojej ekstraklasie. Teoretycznie więc był to najsłabszy z rywali z którymi niebiesko-czerwoni zmierzyli się na tym zgrupowaniu. Waldemar Fornalik jednak w tym meczu oszczędzał już swoich podstawowych zawodników. Można nawet powiedzieć, że z małymi wyjątkamin wystawił drugi skład.

Początek tego spotkania był jednak udany dla gliwiczan. Już w 18 minucie po faulu na Tuszyńskim – Badia wykorzystał rzut karny i Piast objął prowadzenie. Potem jednak Słoweńcy przycisnęli i w 41 minucie Mitja Lotrič wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Jakuba Szmatułę. Od 60 minuty Waldemar Fornalik zaczął dokonywać zmian, ale inicjatywę mieli przeciwnicy i w 74 minucie Patryk Królczyk skapitulował. Trzeci bramkarz wybił piłkę po uderzeniu rywala, ale nie poradził sobie z dobitką Zana Flisa, który trafił do siatki z najbliższej odległości, ustalając końcowy wynik.

Porażka ta nie zmienia opinii, że Piast wydaje się być dobrze przygotowany do rozpoczynającej się już 9 lutego rundy wiosennej. Gliwiczanie grając sparingi w optymalnym składzie dobrze prezentowali się w defensywie, potrafili też strzelać bramki i to po dwie i to w meczach z mocnymi rywalami. Miejmy nadzieję, że w spotkaniach ligowych będą równei dobrze się prezentować.

30 stycznia 2020, 13:00 – Kemerağzı (Miracle Resort Hotel)
Piast Gliwice 1-2 NK Celje
Gerard Badía 18 (k) – Mitja Lotrič 41, Žan Flis 74

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła (61 Patryk Królczyk) – Tomasz Mokwa, Piotr Malarczyk, Uroš Korun (61 Tomáš Huk), Jakub Holúbek – Martin Konczkowski (80 Piotr Parzyszek), Tomasz Jodłowiec, Patryk Sokołowski, Gerard Badía – Patryk Tuszyński (66 Tiago Alves), Karol Stanek (72 Jorge Félix).

NK Celje: (skład wyjściowy) Matjaž Rozman – Advan Kadušić, Denis Marandici, Žan Zaletel, Josip Čalušić, Žan Benedičič, Rok Štraus, Luka Kerin, Mitja Lotrič, Ivan Božić, Dario Vizinger. Grali także: Domantas Antanavičius, Žan Flis.

żółte kartki: Sokołowski – Antanavičius.

źródło: piast.gliwice.pl/piast-gliwice.eu