AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Oni nie szanują babć i dziadków

Na Sygnale

- mowa o złodziejach, działających metodą "na policjanta", którzy znowu w Gliwicach dali o sobie znać. Tym razem w ciągu dwóch dni ukradli seniorom 70 tysięcy złotych.

REKLAMA

- To już kolejne przykłady na to, jak pomimo wielu ostrzeżeń, kampanii oraz przykładów w łatwy sposób oszuści doprowadzają do utraty wszystkich oszczędności. Tym razem, gliwiccy śledczy otrzymali informację o około 20 próbach oszustw na przestrzeni ostatnich 5 dni. Ilość prób świadczy o tym, że nadal jest to intratny sposób zarobku pieniędzy przez oszustów. Niestety pomimo kampanii informującej o oszustach, nadal jesteśmy informowani o kolejnych ich ,,sukcesach" - piszą policjanci.

20 prób - 2 udane. Pierwszy, w piątek, ofiarą oszustów padł gliwiczanin, który oddał im 50 tysięcy złotych. W poniedziałek, uczestnicząc w podobnym scenariuszu, 20 tysięcy złotych straciła 69-latka. 

- Gliwiczanka dała się oszukać historii przedstawionej przez podszywającą się za policjantkę z komendy w katowicach kobietę. Informację, jaką uzyskała mieszkanka Gliwic, brzmiała następująco: ,, Dzień dobry, dzwonię z komendy wojewódzkiej policji w katowicach... pani oszczędności w banku, są zagrożone... prowadzimy prowokację...". Aby uwiarygodnić rozmowę, poszkodowana miała tonowo na klawiaturze telefonu wybrać numer alarmowy. Również tym razem informacje przekazane przez ,,policjantkę'' zostały potwierdzone przez podstawionego dyżurnego z komendy w katowicach. Dalej sytuacja rozegrała się błyskawicznie. 69-latka wskutek oszustwa straciła 20 tys. złotych.

Te przykłady pochodzą tylko z ostatnich kilku dni.
Policjanci przypominają: 
Policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie pieniędzy czy wykonywanie operacji bankowych.
Po raz kolejny apelujemy o ostrzeganie starszych członków rodziny i znajomych. Poruszanie zasłyszanych przykładów działania przestępców, znajomość ich metod a przede wszystkim rozsądek, uniemożliwi oszustom ich proceder.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca

REKLAMA