AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Futsal: Piast Gliwice odreagował poprzednią przegraną. Tym razem wrócił z tarczą

Sport

Futsaliści Piasta szybko odreagowali po porażce z FCToruń, pokonując Red Draons Pniewy 6:3. Mecz ten wyjątkowo rozgrywany był w hali przy ul. Jasnej, czyli tam, gdzie zaczynała się przygoda niebiesko-czerwonych z futsalową ekstraklasą.

Pniewianie  odważnie  zaczęli starcie z gliwiczanami i już w pierwszych 10 minutach stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola, ale wynik otworzyli gliwiczanie. W 10 minucie, po zagraniu z rzutu rożnego Bugańskiego – Czyszek uderzył zza linii pola karnego  – tak precyzyjnie, że umieścił piłkę w bramce. Trzy minuty później Widuch wybronił dwa strzały zawodników gości, ale przy uderzeniu Kosteckiego już skapitulował. Na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy German z rogu zagrał z rogu Victora, ten uderzył mocno i piłka po rękach bramkarza Red Dragons wtoczyła się do bramki. Jeszcze przed przerwą po faulu Soleckiego przyjezdni mieli przedłużony rzut karny, który na gola zamienił Kostecki.

Taki wynik nie satysfakcjonował gospodarzy, ale był korzystny dla gości, którzy nie zamierzali go bronić. W 24 minucie jednak po długim zagraniu Szadurskiego – Franz przejął piłkę w polu karnym, obrócił się i strzałem przy słupku zmienił wynik na 3:2. Jeszcze potem pniewianie mieli nadzieję, że po raz trzeci doprowadzą do remisu, ale  w 32 minucie  po zagraniu Soleckiego – Cygnarowski uderzeniem z pierwszej piłki zmienił rezultat  na 4:2. Niespełna minutę później kapitalnym strzałem  popisał się Szadurski i było już 5:2. Gliwiczanie poszli za ciosem i w 34 minucie Marcin Grzywa przymierzył  z lewej nogi i zdobył szóstego dla Piasta gola. Potem goście zdecydowali się grać z wycofanym bramkarzem, co przełożyło się na trzecią dla nich bramkę, ale nie mogło to trafienie zmienić już faktu, że trzy punkty zainkasował Piast.

Piast Gliwice – Red Dragons Pniewy – 6:3