AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Przy woonerfie otwarta została Barwna Galeria

Miasto

BARWNA Galeria to niewielkie miejsce na “woonerfowej” gliwickiej ulicy. To autorska galeria Moniki Krasoń, w której obecnie, można zobaczyć (i kupić) jej obrazy, grafiki i rysunki.

REKLAMA

- Otwierając własną galerią, zdecydowałam się zaryzykować. Istnieje wciąż jeszcze żywe przekonanie, że ludzie nie potrzebują albo nie rozumieją sztuki. Jednak, mimo, że moje miasto - Gliwice, nie jest wielkie, to widzę, wśród moich przyjaciół i znajomych żywe zainteresowanie i  potrzebę poznawania sztuki - mówi właścicielka Barwnej Galerii.

Galeria znajduje się w sercu miasta. Jest to miejsce, gdzie można obraz zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć. W galerii są zarówno duże obrazy, jak i całkiem małe, przeważają abstrakcje, ale obecna jest też tematyka muzyczna.

- Od wielu lat, jestem pasjonatką jazzu, i zdarza mi się szkicować na żywo muzyków. W galerii jest sporo takich właśnie muzycznych grafik, rysunków, plakatów powstałych z muzycznych inspiracji - wyjaśnia artystka. - Jestem osobą, która uwielbia wszelkie miejskie interakcje, dlatego w przyszłości chciałabym wykorzystać potencjał dawnej ulicy Wieczorka - teraz Siemińskiego. Zrobić jakiś performance, artystyczny happening czy warsztaty. Chciałabym wprowadzić więcej sztuki do naszego miasta - dodaje.  

Teraz, na początek, Monika Krasoń prezentuje swoją twórczość. Jak wyjaśnia, nazwa BARWNA akcentuje najmocniejszą stronę jej twórczości.

Galeria jest otwarta w weekendy i wybrane dni tygodnia oraz po umówieniu się telefonicznym.

Monika Krasoń - gliwiczanka, absolwentka gliwickich szkół, w tym Szkoły Muzycznej na klarnecie, katowickiej ASP, z wykształcenia artysta-grafik, dyplom z medalem otrzymała w 2016 w pracowni Wklęsłodruku prof. J. Szmatlocha oraz malarstwa prof.Cieślika. Studiowała również w Warszawie m.in. u Leona Tarasewicza oraz we Francji w Ecole de Beaux Art w Grenoble.

Pracowała jako animator kultury w Stacji Artystycznej Rynek. Wystawiała swoje prace m.in. w Rondzie Sztuki, katowickiej BWA, Miejscu Sztuki (Świnoujście FAMA), w Londynie, Galerii Pojedynczej, gliwickiej galerii Melina, Stacji Artystycznej Rynek, wrocławskim Macondo.

Współtworzyła interdyscyplinarne projekty, np. taneczno-muzyczny “Żywy obraz” (festiwal JAZZ w Ruinach, Artnocy), “Góry świata” - muzyczny performance (Wrocław, NFM). Jest autorką muralu przy Hali Modeli GZUT (Jazz w Ruinach 2019). Na codzień maluje oraz zajmuje się również edukacją artystyczną.   

www.monikakrason.com

instagram/ @barwna_galeria

instagram/ @monika_krason_art

facebook/ @barwnagaleria

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny

REKLAMA