AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

WOŚP-owi wiatr nie w oczy, a w żagle. Są pierwsze informacje o finale w Gliwicach

Miasto

Jest taki czas w Gliwicach na początku roku, kiedy mieszkańcy naszego grodu tłumie spotykają się na Rynku Starego Miasta by przy dźwiękach muzyki bawić się i spędzić ciekawie wolny czas, przy okazji wspomóc szczytny cel. Mowa oczywiście o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, a jego hasłem będzie: WIATR W ŻAGLE. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

REKLAMA

- Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji - wyjaśnia Marek "Zima" Niewiarowski, szef gliwickiego Sztabu.

Jak co roku centralnym punktem zabawy i zbiórki będzie gliwicki Rynek, na którym swoje namioty rozstawią organizacje pozarządowe, sportowcy czy wspierające akcję firmy. Będą pokazy, konkursy nie zabraknie dobrego jedzenia, waty cukrowej, gofrów i balonów. Na dużej scenie usłyszymy i zobaczymy gliwickich artystów, a także gwiazd sceny muzycznej.

- Liczymy na hojność gliwiczan i wszystkich, którzy odwiedzą nasze miasto w tym dniu. W zeszłym roku wszystkie sztaby w mieście zebrały w sumie: 318 036,87 PLN. Pobijemy ten rekord? Mamy nadzieję, że tak! - nie kryje entuzjamu Niewiarowski. - Nie może Was zabraknąć, pokażmy nasze miasto z jak najlepszej strony! - dodaje.

Wkrótce znane będzie więcej szczegółów dotyczących finału. Już teraz jednak wszystkich, którzy chcą zostać wolontariuszami zapraszamy do odwiedzenia strony:

https://gliwice.zhp.pl/28-final-wosp/

Wydarzenie na FB znaleźć można pod adresem:

https://www.facebook.com/events/2428524757246596/ 

Organizatorami Finału na Rynku jest Stowarzyszenie GTW i gliwicki Hufiec ZHP.  

Partnerem głównym imprezy jest Miasto Gliwice.

Wszelkie informacje o gliwickim finale na stronie fb/GTWGliwice i www.gtwgliwice.pl

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny

REKLAMA