AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Futsal: W derbach Gliwic lepszy Piast

Sport

Udany debiut zaliczył Orlando Duarte. Portugalski szkoleniowiec, który przejął zespół przed tym meczem poprowadził swoich nowych podopiecznych do drugiej w tym sezonie wygranej. Piast po emocjonującym spotkaniu pokonał GSF Gliwice 4:3.

Ponad 3,5 roku czekali kibice futsalu w Gliwicach na kolejne derby tego miasta. Po raz ostatni w takim meczu zmierzyły się ekipy Nbitu i GAF Gliwice. W obu  zespołach, które wyszły na parkiet małej hali gliwickiej Areny nie brak było futsalistów, którzy zagrali w tamtym meczu. Poniedziałkowe spotkanie miało więcej smaczków. Po raz pierwszy zespół Piasta poprowadził Orlando Duarte, który przejął drużynę  przed tymi derbami. Na drugiej ławce usiadł selekcjoner reprezentacji Polski – Błażej Korczyński. Portugalska czy polska myśl szkoleniowa miała zwyciężyć, takie pytanie zadawali sobie kibice, którzy licznie zasiedli na trybunach.

Wśród kibiców pewnie sympatie były podzielone, ale na boisku od początku walczono o każdy metr. W efekcie fani szybko zobaczyli  gole. Już w 2 min Wilk uderzył z dystansu, piłka jeszcze po rykoszecie zmyliła Widucha i goście cieszyli się z prowadzenia, ale niedługo, bo tylko 43 sekundy., kiedy to odbitą od bramkarza GSF-u futsalówkę do bramki z bliska wepchnął Solecki. Potem przeważali gospodarze, ale stuprocentową okazje mieli goście. W sytuacji sam na sam góra jednak był Widuch.  Potem mecz się wyrównał, ale kolejną, dobrą okazję miała drużyna GSF-u. W 10 minucie słupek przyszedł Widuchowi w sukurs. Za chwilę znów podopieczni Błażeja Korczyńskiego stworzyli sobie sytuację, ale tym razem ofiarnie interweniował bramkarz Piasta. W odpowiedzi po rogu wykonywanym przez Bugańskiego strzelał Czyszek, ale trafił w zewnętrzną część słupka.  Co się odwlecze… W 14 minucie po koronkowej akcji Douglas przejął piłkę i strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik na 2:1. Goście szybko mogli opowiedzieć, piłkę po przebitce na 15 metrze przejął Rabiej, ale nie trafił do pustej bramki. Po chwili uderzał Kędziora,  również bez powodzenia. W końcówce tej połowy jeszcze przycisnął Piast, ale nie przyniosło to zmiany wyniku i po pierwszych 20 minutach w lepszych humorach na przerwę schodzili zawodnicy Duarte.

Już na początku drugiej odsłony goście wykonywali rzut wolny tuż przed linią pola karnego, ale Czech źle uderzył. Za chwilę Wilk uderzył po ziemi i to mogło zaskoczyć Widucha, który instynktownie nogami zamknął dostęp futsalówce do bramki.  W 24 min Widuch przerzucił piłkę przez całe boisko do Czyszka, któremu centymetrów zabrakło, by umieścić piłkę w bramce. Po chwili Szadurski celnie przymierzył, ale na posterunku był Barteczko. W 25 min po mocnym wybiciu z autu przez Soleckiego – Grecz głową skierował piłkę do bramki.  Odpowiedź GSF była błyskawiczna. Czech mocnym strzałem pokonał Widucha. Potem oba zespoły próbowały wypracować sobie przewagę i w końcu udało się to zawodnikom w niebiesko-czerwonych trykotach. Po atomowym uderzeniu  Czyszka z połowy boiska  Barteczka wypuścił piłkę z rąk, co bezlitośnie wykorzystał Grecz i zrobiło się  4:2 dla Piasta.  Niespełna 120 sekund później Lutecki wywalczył sobie trochę miejsca  w polu karnym Piasta i zdobył kontaktowego gola. GSF walczył więc do końca i jeszcze wszystko mogło się w tym meczu wydarzyć. W 37 minucie Lutecki miał stuprocentową sytuację, aby wyrównać, ale nie trafił z bliska  w bramkę. Zaraz potem Błażej  Korczyński poprosił o czas.  Napór gości rósł z każdą sekundą, ale trener GSF nie decydował się na grę w przewadze. Na 7 sekund przed końcem meczu  po faulu Victora GSF miał jeszcze  przedłużony rzut karny. Piłkę na 10 metrze ustawił Tomasz Czech, ale wojnę nerwów wygrał Widuch, który wybronił strzał gracza gości. Do końca spotkania było jeszcze 5 sekund, a piłkę mieli rywale Piasta, ale Barteczka nie trafił w bramkę przy próbie strzału i za chwilę zawodnicy Piasta cieszyli się z wygranej w prestiżowym  spotkaniu.

Piast Gliwice – GSF Gliwice 4:3 (1:2)