AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bezpłatna komunikacja miejska ZTM dla kibiców Piasta

Sport

Kibice posiadający karnety i bilety na mecze mistrza Polski - Piasta Gliwice już od najbliższej kolejki będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską Zarządu Transportu Metropolitalnego. To pierwsza tego typu współpraca klubu z Górnego Śląska z metropolitalnym organizatorem transportu zbiorowego.

REKLAMA

Wyłącznie kibice Niebiesko-Czerwonych będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej w dniach meczowych na trzy godziny przed i dwie po meczu organizowanym przy ul. Okrzei w Gliwicach. Dotyczy to zarówno linii autobusowych, jak i tramwajowych oraz trolejbusowych. - Jest to dla nas historyczne, bo pierwsze tego typu rozwiązanie. Traktujemy je jako pilotaż - powiedział Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM-u. - Umowa o współpracy będzie obowiązywać do końca roku. Jeśli udogodnienie będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem i wszystkie strony będą zadowolone ze współpracy to z pewnością rozważymy jej kontynuację - dodał Wawrzaszek.

Do przejazdów komunikacją miejską uprawniać będą karnety na rundę jesienną i na sezon 2019/20 - w obu przypadkach dodatkowo wymagany jest wydruk papierowy z systemu biletowego, a także bilety na mecz zakupione w przedsprzedaży lub w kasie przed meczem.

- To kolejny nasz ukłon w kierunku kibiców Piasta, nie tylko z samych Gliwic, ale również z terenu całej Metropolii. Mając karnet lub bilet, można będzie bezpłatnie i bezpiecznie dotrzeć na nasz mecz oraz wrócić środkami komunikacji publicznej. Słowa podziękowania kieruję pod adresem Zarządu i Sekretarza Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz dla Zarządu Transportu Metropolitalnego za profesjonalne doprowadzenie sprawy do końca. Ufam, że to rozwiązanie będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem i inni będą mogli z nas czerpać - powiedział Paweł Żelem, prezes zarządu Piasta Gliwice.

Dzięki współpracy Piasta z Zarządem Transportu Metropolitalnego, kibice będą mogli bezpłatnie dotrzeć już na najbliższe spotkanie. W sobotę 26 października Niebiesko-Czerwoni zmierzą się na Stadionie Miejskim w Gliwicach z Koroną Kielce. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:30. W pobliże stadionu będzie można dojeżdzać m.in. autobusami nr A4, 6, 57, 59, 80, 156, 187, 194, 250, 259, 617, 676, 840, 850.

Biuro Prasowe GKS Piast SA 

fot. https://antekwpodrozy.pl

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Niedziela
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Erwiny, Henryka, Mariusza

REKLAMA