AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Piast Futsal: Czerwone Diabły pokonane!

Sport

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła futsalowa drużyna Piasta. Gliwiczanie po dobrym, szczególnie w pierwszej połowie meczu pokonali Red Devils 5:2. Hat-tricka w tym spotkaniu zaliczył Michał Cygnarowski, kolejne dwa gole strzelili Marek Bugański i Dominik Solecki.

Po czterech porażkach sytuacja Piasta w tabeli zrobiła się mocno nieciekawa. Niebiesko-czerwoni jako jedyna drużyna bowiem nie zdobyła jeszcze punktu. Jednak już w poprzedniej kolejce w starciu z Gattą Zduńska Wola były przebłyski dobrej gry, ale to nie wystarczyło, by pokusić się o zwycięstwo. W spotkaniu z  Red Devils gospodarze od początku zaatakowali rywali  cała mocą i szybko przełożyło się to na pierwszego gola. Na początku 5 minuty Douglas z autu podał do Szadurskiego, ten  uderzył na bramkę, jeszcze nogę dołożył stojący metr przez linią Cygnarowski, otwierając wynik tego pojedynku. Ledwie minutę później na 10 metrze faulowany był Szadurski. Bezpośrednio na bramkę Diabłów strzelał Bugański i była to dobra decyzja, bo piłka obok bezradnego Kartuszyńskiego. Za chwilę Omylak stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale przegrał ten pojedynek. Chojniczanie skontrowali, ale pierwszą i nie ostatnią udaną interwencję zaliczył Widuch.  Gospodarze, choć prowadzili 2:0 to nie cofnęli się do obrony, a wręcz przeciwnie. Cały czas dążyli do podwyższenia wyniku i to się im udało w 15 minucie. Kapitalną akcję zrobił Dauglas i wyłożył piłkę Cygnarowskiemu, który  między nogami kartuszyńskiego podwyższył wynik na 3:0.  Za chwilę Bugański trafił w słupek. Bardzo aktywny w tym czasie był też Omylak, który szukał gola, ale ponownie znalazł go Cygnarowski. „Misiek” wygrał walkę o piłkę z Kolesnikiem i strzałem z dystansu podwyższył wynik na 4:0. Więcej goli kibice w tej odsłonie nie zobaczyli, ale taka zaliczka przed drugą częścią meczu była bardzo solidna.

Trenerzy Piasta wykorzystali fakt, że ich podopieczni prowadzili tak wysoko i  od początku drugiej połowy dali szansę pokazania się Czyszkowi.  Pozyskany z Pogoni Szczecin zawodnik już w pierwszych sekundach miał dwie okazje na strzelenia gola, ale  zabrakło mu centymetrów, bo trafił m.in. w spojenie słupka z poprzeczką. Potem inicjatywę przejęli chojniczanie, ale  zdecydowana większość ich akcji nie miała szans powodzenia, a nawet jak mieli sytuacje, to pewnie bronił Widuch. Po 35 minucie oba zespoły miały już po pięć przewinień, co przełożyło się na przedłużone rzuty karne.  Pierwszy mieli goście, ale  Kartuszyński, który zdecydował na strzał z 10 metra nie trafił nawet w bramkę. Skutecznie za to ten stały fragment gry wykonał Solecki  i Piast oprowadził już 5:0. W tym momencie losy tego spotkania były już rozstrzygnięte. Szansę debiutu w barwach Piasta dostali Wołongiewicz i Wojcik.  Po takich zmianach wkradło się trochę zamieszania, co wykorzystali goście strzelając dwie w przeciągu minuty. Nie zmieniło to jednak faktu, że to Piast po raz pierwszy w tym sezonie zainkasował komplet punktów i opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Arena Gliwice – 13.10.2019, g. 17:00
Piast Gliwice – Red Devils Chojnice 5:2 (4:0)