AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

W Gliwic pochytali 2,5 miliona minut

Miasto

711 osób wzięło udział w 3. odsłonie kampanii #FitPochytani organizowanej przez gliwicką firmę technologiczną. Uczestnicy ponad dwuipółkrotnie przekroczyli ustalony cel miliona minut aktywności fizycznej prowadzonej w celu wsparcia rehabilitacji Zosi Olszówki. Future Processing przekazało środki finansowe, które wesprą walkę o zdrowie dziewczynki, zachęcając przy tym swoich pracowników do troski o własną kondycję fizyczną i zdrowie. Od pierwszej edycji akcji w 2017 roku aktywność pracowników FP przełożyła się na pomoc dla dzieci z rodzin pracowników oraz tyskiego hospicjum Świetlikowo.

REKLAMA

W okresie od początku lipca do końca września uczestnicy kampanii #FitPochytani pochytali 2 545 603 minuty, na co złożyła się aktywność w kilkudziesięciu dyscyplinach. Najaktywniejszymi osobami spośród pracowników Future Processing byli: Magdalena Wajs-Macheta, Magdalena Płaza i Marta Nyga – wśród pań – oraz Piotr Walkowiak, Robert Kałuża i Jakub Krajewski w kategorii mężczyzn.
 
– Dzięki osiągnięciu celu minutowego, a także wpłatom zebranym od osób, które kupiły FitPochytane koszulki firmowe zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez naszych grafików, Zosia wyjedzie niebawem na turnus rehabilitacyjny – mówi Marta Połap, z zespołu Branding & Communication FP. 

Beneficjentką tegorocznej kampanii jest Zosia Olszówka. Zosia przyszła na świat przedwcześnie, bo w 32. tygodniu ciąży z zespołem wad wrodzonych. Dzisiaj to bardzo wesoła trzylatka, która nauczyła się doskonale funkcjonować, mimo żywienia, które odbywa się wyłącznie za pomocą gastrostomii, czyli „rurki" wprowadzonej przez brzuch bezpośrednio do żołądka. Dziewczynka także oddycha za pomocą rurki tracheostomijnej. Rodzice codziennie walczą o Jej samodzielność. Tysiące godzin rehabilitacji i zajęć ze specjalistami przynoszą efekty, a po każdym turnusie rehabilitacyjnym Zosia zdobywa kolejne umiejętności.  

Zosi Samodzielniosi można pomóc wpłacając pieniądze na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Tytuł przelewu: DLA ZOFII OLSZÓWKI 176/O [O – jak Olszówka] Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010. 

Jak wykazały badania Creating Sustainable Performancei zachowanie równowagi między życiem osobistym a zawodowym, poprawia wydajność (o 16%), zaangażowanie (o 32%) oraz odczucie większej satysfakcję z wykonywanej pracy (o 46%). Wśród firm, które deklarują stosowanie work-life balanceii, najwięcej jest przedsiębiorstw z sektora IT. Dominują w tym firmy średniej wielkości (69%), a zdecydowanie mniej jest, jedynie 25 proc., jest w tym gronie podmiotów dużych. 

– Niewątpliwie bardzo dobrym sposobem realizacji koncepcji Work-Life Balance jest aktywność fizyczna. Pozwala ona zapomnieć o codziennym obowiązkach, przekłada się na obniżenie poziom stresu i wpływa korzystnie na zdrowie, niwelując negatywne efekty siedzącego trybu pracy. Jeśli dodatkowo możemy dzięki takiej aktywności pomagać, to mamy do czynienia z idealnym połączeniem tego co przyjemne i jednocześnie podwójnie pożyteczne – wyjaśnia Marta Połap.  

To nie pierwsza odsłona akcji. Założeniem kampanii FitPochytani jest, aby w wybranym okresie uczestnicy (pracownicy Future Processing i nie tylko) byli jak najdłużej aktywni sportowo. Nie ma znaczenia rodzaj aktywności. Ważny jest jej czas, który zlicza aplikacja Endomondo. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 530 osób, a energia uczestników została wymieniona na dofinansowanie łóżka rehabilitacyjnego dwuletniej wówczas Juli-Pyzuli sumą 4 tysięcy złotych. W 2017 roku pomoc kierowana była do podopiecznych Świetlikowa, działającego w Tychach hospicjum dla dzieci. 
 

Future Processing (w skrócie FP) to gliwickie przedsiębiorstwo informatyczne wytwarzające specjalistyczne oprogramowanie komputerowe na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Obecnie FP zatrudnia ponad 800 osób. Więcej informacji: www.future-processing.pl.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

11
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Benedykta, Kariny, Olgi

REKLAMA