AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

25 granatów moździerzowych a w każdym pół kilograma trotylu - kolejne znalezisko grzybiarza

Na Sygnale

Niedzielne grzybobranie zakończyło się dla mieszkańca powiatu gliwickiego dość nietypowym "zbiorem". W lesie pomiędzy Pyskowicami a Dzierżnem i Łabędami, w pobliżu w stawu Cegielnia znalazł śmiertelnie niebezpieczne granaty moździerzowe.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Grzybiarz zachował się wzorowo – podkreśla podinspektor Marek Słomski, rzecznik KMP w Gliwicach. - Za pośrednictwem numeru alarmowego powiadomił o znalezisku służby.

Na miejsce udali się policjanci, przyjechał również specjalista pirotechnik z KMP Gliwice. Według jego oceny, niebezpieczne znalezisko to 25 granatów moździerzowych kalibru 81 mm z zapalnikami typu Wgr. Z 34 i jeden pocisk artyleryjski kalibru 75 mm z zapalnikiem dennym – wszystko to używane było przez wojska niemieckie podczas II wojny światowej.
Jak niebezpieczne to przedmioty, może wskazywać zawartość pół kilograma trotylu w każdym z pocisków moździerzowych (ich przeznaczeniem było niszczenie siły żywej).
Nie ewakuowano ludzi z uwagi na to, że miejsce oddalone jest od zabudowań. Jednak do obowiązków policji należy zabezpieczanie miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Według ustaleń, saperzy przyjadą dziś około południa.
74 lata po zakończeniu wojny jako społeczeństwo nadal ponosimy jej koszty...

Źródło: KMP w Gliwicach.

foto: st. asp. Dominik Polak

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Poniedziałek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Gracji, Jakuba, Konrada

REKLAMA