REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Body Art - wernisaż i wystawa fotografii Arkadiusza Branickiego

Kultura

Kolekcja fotograficzna – bodyART jest efektem kilkuletnich poszukiwań kompromisu między klasyczną rzeźbą a pięknem kobiecego ciała. Część kolekcji powstała podczas pracy z tancerkami lub kobietami zaangażowanymi w sport – jednak w większości modelkami były zwykłe kobiety. Efekty pracy fotografa, Arkadiusza Branickiego podziwiać będzie można od dziś w Galerii na6 (ul. Matejki 6, Gliwice). Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.15.

REKLAMA

Fascynacja rzeźbami Auguste Rodin’a są czasem bardzo wyraziste a w niektórych fotografiach niemalże niewidoczne, zawsze jednak stanowią idealne i subtelne połączenie z ciałem. Wiele prac z tej serii zdobyło już laury na międzynarodowych przeglądach fotograficznych i konkursach. Jedna z nich okazała się być najlepszym zdjęciem czarno-białym na ubiegłorocznym konkursie IPA-Harmony New York.

Tylko w Gliwicach można podziwiać tę kolekcję a także stać się natychmiastowo właścicielem jednej z nich!

Arkadiusz Branicki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fotografów aktu studyjnego. Samouk, pasjonat, zatwardziały freelancer unikający wszelkich stowarzyszeń, klubów i plakietek. Wypracował swój minimalistyczny, oszczędny styl, odwołujący się do podstawowego poczucia piękna i estetyki. Uzyskanie spektakularnego rezultatu przy jednoczesnym zachowaniu minimum niezbędnych środków stało się jego znakiem rozpoznawczym, a wiele jego prac stało się inspiracją dla innych fotografów i malarzy na świecie. Tworzy najczęściej całe serie: baletową - HOMO-CHORUM, akrobatyczną – GRAVITY czy rzeźbiarską bodyART. Wiele jego prac „ZODIAC SIGNS” i SILVER” można spotkać w galeriach i na portalach aukcyjnych kilku kontynentów.

Odbitki jego prac trafiają głównie do kolekcjonerów i miłośników piękna. Każda praca pojawia się najwyżej w 20 egzemplarzach a każda odbitka wykonywana jest na podłożu srebrowym o żywotności od 60 do 100 lat. Niewielka ilość odbitek podkreśla ich wyjątkowość a posiadacze takiej fotografii mają pewność, że są właścicielami dzieła unikatowego. W wielu krajach traktowany jest jako swoista lokata kapitału a jego prace pojawiają się w drugim obiegu na aukcjach dzieł sztuki w Berlinie i Rzymie.

Stworzony dla kolekcjonerów limitowany album "Tribute" znalazł nabywców na całym świecie i został wyprzedany w zaledwie trzy miesiące, a ekskluzywne, krótkie serie numerowanych kalendarzy, które wydaje, znikają w kilka tygodni (Łódzki kalendarz "VIRAKO 2017", którego był autorem był w sprzedaży tylko przez dwa tygodnie).

Prace Arkadiusza Branickiego zostały wielokrotnie docenione w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych: pierwsze miejsce w Nowojorskim międzynarodowym International Photography Awards, inne prace dwukrotnie zdobyły złote medale w Moskwie (Moscov Int. Fotography Awards), Tokio (Tokyo Int. Foto Awards) czy Linz (Trierenberg Super Circuit). Jest posiadaczem złotych medali - FIAP (Federation Internationale de l'Art Photographique), PSA (Photographic Society of America) oraz GRAND PRIX & PLATE OF CITY SKOPIE. I wielu innych.

Oprawę muzyczną wernisażu wykonają dla Państwa Tomasz Grabowski i Piotr Chomicki

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Arkadiusz Branicki
Proszę o poprawienie nazwiska. Dziękuje :)

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Christy, Helgi, Karola

REKLAMA