AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Na DTŚ samochód zderzył się z dzikiem

Na Sygnale

Wczoraj przed południem na DTŚ w Gliwicach samochód osobowy zderzył się z przebiegającym dzikiem. Kierującemu nic się nie stało, zwierzę zginęło. Jesienią do takich zdarzeń dochodzi bardzo często.

REKLAMA

- Gliwicka policja odnotowuje kilkadziesiąt przypadków zderzeń ze zwierzętami rocznie. Jednak prawdziwa liczba z całą pewnością jest wyższa. Najczęściej do kolizji dochodzi jesienią, w porze aktywności godowej zwierzyny. Większość przypadków zderzeń z sarnami, jeleniami czy dzikami to godziny wieczorowo-nocne i wczesnoporanne. Połowa wypadków miała miejsce na drogach przebiegających przez tereny zalesione, ale zdarzały się i bardziej niespodziewane, np. w Sośnicy przy ul. Sikorskiego czy w Gliwicach przy alei Jeziorańskiego, na wysokości fabryki Opla (zderzenia z sarną). Powodem kolizji było nagłe wtargnięcie zwierzęcia na jezdnię - wyjaśnia podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP w Gliwicach.
Policja apeluje o ostrożność i wolniejszą jazdę w rejonach migracji zwierząt.
Uwaga: gdy przed samochodem, w pewnej odległości, jezdnię przebiegnie sarna, należy zwolnić i jechać bardzo powoli – często po kolei, pojedynczo, przebiegają następne zwierzęta ze stada.

Foto: sierż. szt. Marcin Rydel

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA