REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kolejne sukcesy Teatru Miejskiego

Kultura

Kolejny tydzień i kolejne znakomite informacje o naszych spektaklach i twórcach napływają z różnych źródeł.

REKLAMA

Na początek news z Koszalina.  Alina Czyżewska otrzymała tam nagrodę dla najlepszej aktorki 10. Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr”. Alina zachwyciła festiwalową publiczność swoją rolą w spektaklu „Tchnienie” Duncana Macmillana w reż. Rafała Szumskiego (gramy w listopadzie).

Wrześniowy numer pisma „Teatr” przynosi podsumowanie ubiegłego sezonu w polskich teatrach – ranking „Najlepszy, najlepsza, najlepsi”, zestawiony przez recenzentów. Tam też sporo o naszym teatrze. W tym prestiżowym rankingu, który tworzą najwybitniejsi polscy  krytycy teatralni, Teatr Miejski w Gliwicach wymienienony został wielokrotnie w kilku kategoriach – najlepsze przedstawienie (Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach)najlepszy teatrnajlepsza reżyseria (Michał Siegoczyński za spektakl Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach, Łukasz Czuj za spektakl „Miłość w Leningradzie”)najlepsza rola kobieca (Izabela Baran za rolę w spektaklu Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach)najlepsza rola męska (Mariusz Ostrowski za rolę w spektaklu Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach)najlepsza rola epizodyczna (Izabela Baran, Dominika Majewska, Mariusz Galilejczyk, Przemysław Chojęta za role w spektaklu Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach, najlepsze przedstawienie muzyczne (Miłość w Leningradzie).

Po raz kolejny nasi aktorzy pojawiają się w cenionych w środowisku teatralnym Subiektywnym spisie aktorów teatralnych Jacka Sieradzkiego. Wśród całego grona wspaniałych artystów można przeczytać laurkę jaką krytyk wystawił Aleksandrze Maj, Przemysławowi Chojęcie i Mariuszowi Ostrowskiemu. Całą trójkę możecie podziwiać we wspaniałych rolach w spektaklu „Najmrodzki” Michała Siegoczyńskiego (gramy w październiku). Olę i Przemka zobaczycie już na początku października w nowych kreacjach w przedstawieniu „Plotka” w reż. Cezarego Ibera, nad którym Teatr właśnie pracuje.

(źródło: Teatr Miejski w Gliwicach)

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Lutosława, Normy, Pauliny

REKLAMA