REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

ElektrONarracje 2019 w Ruinach Teatru Victoria

Kultura

Trzecia edycja Festiwalu elektrONarracje rozpocznie się 8 września w ruinach Teatru Victoria w Gliwicach!

REKLAMA

Kolejna edycja Festiwalu elektrONarracje ponownie dźwiękowo i wizualnie zaskoczy mieszkańców Gliwic. W trakcie dwóch poprzednich edycji udało się stworzyć z podkładem muzyki elektronicznej osiem filmów w 3D z komiksów z serii wydawniczej: „Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice”.

Tym razem zaproszeni do projektu twórcy muzyczni zmierzą się z filmami 3D wykonanymi ze zdjęć i pocztówek o Gliwicach. Artyści połączą muzykę i obraz nadając zdjęciom i pocztówkom nową narrację.

Trzecia edycja Festiwalu elektrONarracje odbędzie się w trzy wrześniowe, niedzielne wieczory oraz wyjątkowo w jeden poniedziałkowy wieczór w Ruinach Teatru Victoria. Na każdy wieczór złożą się dwie projekcje: specjalnie przygotowana animacja 3D ze zdjęć i pocztówek z Gliwic z muzyką na żywo oraz pokaz filmu niemego - także z muzyką na żywo.

Na początku festiwalu (8 września)będziemy mieli okazję zobaczyć zaanimowany w 3D film ze zdjęć i pocztówek z okresu drugiej połowy XIX wieku do I wojny światowej z podkładem muzyki elektronicznej oraz niemy film Student z Pragi. Obydwa filmy zilustruje muzycznie zespół LÓD 9 czyli duet Maciej Klich i Michał Zdrzałka.

W kolejna niedzielę - 15 września zaprezentowany zostanie film w 3D ze zdjęć i pocztówek z Gliwic z okresu międzywojennego oraz z czasów II wojny światowej. Po projekcji filmu Łukasz Marciniak wykona elektroniczną improwizację do kolejnej niemej produkcji filmowej: Dzisiejsze czasy Charliego Chaplina.

23 września (wyjątkowo w poniedziałek) zobaczymy zaanimowany w 3D film ze zdjęć i pocztówek z Gliwic z okresu PRLu (1945-1989). Muzyczną oprawę tego filmu oraz filmu niemego Student z Pragi zapewni Pigeon Break.

W ostatni z festiwalowych wieczorów 29 września będziemy mogli zobaczyć film 3D ze zdjęć i pocztówek prezentujących Gliwice od 1990 roku do lat współczesnych. Dźwiękową aranżację do tego filmu oraz projekcji najważniejszego polskiego filmu niemego Mocny człowiek przygotuje Tomasz Drogokupiec z formacji Eyelids.

Festiwal elektrONarracje to pomysł Stowarzyszenia Inicjatywa.

Zdjęcia i pocztówki do filmów pochodzą z Archiwum Państwowego, Oddział w Gliwicach, Muzeum w Gliwicach oraz archiwów prywatnych Michała Buksy, Roberta Neumanna, Krzysztofa Krzemińskiego oraz Antoniego Witwickiego.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny!

Aleja Przyjaźni 18, 44-100 Gliwice

www.facebook.com/festiwalelektronarracje 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza

REKLAMA