REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rok temu ich mama przegrała z rakiem. Siostry podjęły walkę - uśmiechem!

Powiat

Od 3 miesięcy dzięki zapałowi dwóch sióstr Darii i Soni działa Unikum - fundacja na rzecz osób chorych na raka z siedzibą w Rudnie koło Gliwic. Jej założycielki - dwie siostry dokładnie rok temu w walce z nowotworem straciły mamę i to w hołdzie jej wymyśliły ten projekt. Ich misją jest m.in. niesienie uśmiechu w szpitalne mury w życie osób chorych i ich rodzin.

REKLAMA

- Dlaczego Unikum? Bo ich mama była unikatem i dlatego, że wyjątkowy jest każdy z nas - mówią Daria i Sonia.

Swój cel realizują poprzez warsztaty i akcje, takie jak ta listopadowa, w ramach której odbędzie się  sesja zdjęciowa dla kobiet po chemioterapii, by znów poczuły się wyjątkowo i kobieco.

- Unikum ma nieść uśmiech tam, gdzie go brakuje. To fundacja, której misją jest pomoc i towarzyszenie osobom chorującym na raka oraz inne przewlekłe choroby. Chcemy wnieść radość w niełatwe życie chorych dzieci oraz dorosłych, organizując najróżniejsze eventy, prelekcje, warsztaty. Bo w walce z chorobą liczy się nie tylko szpital, leki, chemioterapia. Wierzymy, że razem i z uśmiechem na twarzy jest po prostu łatwiej - deklarują siostry.

Jak wyjaśniają, pomysł założenia fundacji kiełkował w nich już przez dłuższy czas. Zetknęły się z rakiem swojej mamy, przechodziły wszystkie etapy wspólnie, rak zamieszkał w ich domu i stał się częścią rodziny.

- Potrzebowałyśmy czasu, by go poznać i się z nim oswoić. Potrzebowałyśmy odwagi, by z nim walczyć – mimo nierównych szans. Ale przede wszystkim potrzebowałyśmy siebie - opowiadają Daria i Sonia. Choroba wiele zmieniła w ich życiu, dała im możliwość cieszenia się z małych rzeczy, doceniania tego co mają, ale również pokonania trudności przed którymi ich stawiała.

- Na naszej drodze pojawiło się wiele osób, wiele historii, wiele doświadczeń, wiele instytucji, ale również przeszkód, smutków i obaw... Po 5 latach rak zabrał nam mamę, ale też dał nam potrzebną determinację, by założyć fundację – po to by mama mogła jeszcze z nami być, byśmy tą stratę mogły zrekompensować czymś dobrym. Jesteśmy pewne, że tego mama by chciała, by nie pogrążać się w smutku, a wykorzystać naszą siłę i doświadczenie do tego, by robić coś dobrego - mówią.

 

Najbliższa akcja Unikum - Czas na uśmiech

To sesja zdjęciowa dedykowana wszystkim kobietom chorującym na raka.

Kiedy ostatnio miałaś czas dla siebie? Kiedy poczułaś się pięknie? Kiedy byłaś w centrum uwagi? UNIKUM zaprasza do zapisu na unikatową sesję zdjęciową.

Do dyspozycji pań będą profesjonalne wizażystki, które wykonają makijaż według ich upodobania, a doświadczony fotograf zrobi zdjęcie portretowe, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. A żeby było raźniej, można zabrać swoją rodzinę lub bliską osobę i upamiętnić z nimi ten dzień na zdjęciu.

Termin i miejsce: 17.11.2019, godzina 10:00-14:00, Restauracja Umami w Pyskowicach

Zapisy: info@fundacjaunikum.pl lub przez Messengera na Facebooku – UNIKUM lub telefonicznie: +48 697 103 323

 

- Ma działanie przeciwbólowe, dotlenia, łagodzi stres, pobudza układ odpornościowy - śmiech to najtańsze lekarstwo na każdą chorobę przewlekłą. Co więcej, to jeden z kluczowych elementów profilaktyki chorób. Dlatego od niego zaczynajmy dzień i na nim kończmy - apelują siostry. 

Więcej informacji o Fundacji Unikom znaleźć można na stronie: http://fundacjaunikum.pl

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA