AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Future Processing zaprasza do akcji #FitPochytani - charytatywnego współzawodnictwa sportowego

Sport

Gliwicka firma technologiczna przekazuje środki finansowe, które wesprą walkę o zdrowie trzyletniej Zosi Olszówki i jednocześnie zachęca swoich pracowników i innych gliwiczan do aktywności fizycznej. #ZosiaSamodzielniosia dzięki Future Processing będzie mogła wyjechać na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Projekt to kolejna odsłona akcji „Fit Pochytani”. Organizatorzy liczą na wyrównanie ubiegłorocznego rekordu, w którym 530 uczestników przez 1 152 000 minut uprawiało sport..

REKLAMA

Założeniem akcji jest, aby w okresie od 22 lipca do 30 września br., uczestnicy byli jak najdłużej aktywni sportowo. Nie ma znaczenia rodzaj aktywności. Można biegać, grać w badmintona czy piłkę, ćwiczyć jogę lub na siłowi. Ważny jest czas, a aktywność osób deklarujących udział w projekcie zlicza aplikacja Endomondo. W ubiegłym roku uczestniczący w zmaganiach pracownicy zgromadzili łącznie ponad 1,1 miliona minut, czyli ok. 800 dni. W czasie pierwszych trzech tygodni tegorocznej kampanii udało się zrealizować 20 proc. założonego celu.

– Ponownie zaprosiliśmy nasze koleżanki i kolegów do szlachetnej sportowej rywalizacji, która przyniesie wymierne korzyści nie tylko dla ćwiczących. Celem drugiej edycji kampanii jest pomoc siostrzenicy naszej koleżanki. W #FitPochytanych chodzi nie tylko o aktywność fizyczną. Za inicjatywą zawsze stoi czyjaś historia i można się pokusić o stwierdzenie, że nasza akcja ma przede wszystkim poruszyć serca. Warto podkreślić, że w ramach inicjatywy pomoc kierujemy do potrzebujących z naszej firmy - do pracownika, jego rodziny lub bliskich. W tym roku wspieramy małą Zosię Olszówkę, która dzielnie walczy o samodzielność. Informacje o Zosi można znaleźć przy pomocy hasztagu #ZosiaSamodzielniosia - mówi Marta Połap, z zespołu Branding & Commmunication FP, który zajmuje się akcją.

Zosia przyszła na świat przedwcześnie, bo w 32. tygodniu ciąży z zespołem wad wrodzonych, ważąc zaledwie 1416 g. Dzisiaj to bardzo wesoła (niemal już) trzylatka, która nauczyła się doskonale funkcjonować, mimo żywienia, które odbywa się wyłącznie za pomocą gastrostomii, czyli „rurki" wprowadzonej przez brzuch bezpośrednio do żołądka. Dziewczynka także oddycha za pomocą rurki tracheostomijnej. Rodzice codziennie walczą o Jej samodzielność. Tysiące godzin rehabilitacji i zajęć ze specjalistami przynoszą efekty, a po każdym turnusie rehabilitacyjnym Zosia zdobywa kolejne umiejętności. Rodzice wierzą, że dzięki ciężkiej pracy będzie samodzielna i szczęśliwa.

– Przed nami jeszcze wiele pracy i wyzwań. Czekamy na dzień, w którym będzie możliwa u Zosi rekonstrukcja przełyku, której dotychczas żaden chirurg nie chciał się podjąć. Ostatnią nadzieją jest leczenie w Bostonie, w Stanach Zjednoczonych. Zosia wciąż walczy, a my, rodzice, próbujemy dotrzymać jej kroku – mówi Sylwia Olszówka, mama Zosi.

W pomoc mogą zaangażować się również osoby spoza firmy, jak i te, które nie korzystają z Endomondo.

– Choć inicjatywa #FitPochytani skierowana jest do miłośników aktywności fizycznej i użytkowników popularnej aplikacji, to dodatkową opcją - dostępną dla pracowników naszej firmy - jest zakup przygotowanych na tę okazję specjalnych koszulek. Kwota 10 złotych z zakupu każdego egzemplarza przekazana zostanie rodzicom Zosi, a pozostałe pieniądze pozwolą nam pokryć koszty produkcji koszulek. Oczywiście wspomóc starania Zosi o zdrowie można również wspomóc w inny sposób np. bezpośrednio przekazując donacje na jej fundusz rehabilitacyjny – mówi Marta Połap.

To nie pierwsza odsłona akcji #FitPochytani. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 530 osób. Jedynie w trakcie pierwszego, z trzech miesięcy trwania kampanii, uczestnicy pokonali wspólnie - na rowerze, pieszo czy biegając - niemal 140 tys. kilometrów, a wydatek energetyczny z tym związany to ponad 7 mln kalorii. Cała energia została wymieniona na dofinansowanie łóżka rehabilitacyjnego dwuletniej wówczas Juli-Pyzuli sumą 4 tysiący złotych.

Zosi Samodzielniosi można pomóc wpłacając pieniądze na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.

Tytuł przelewu: DLA ZOFII OLSZÓWKI 176/O [O – jak Olszówka - przyp. red.],

nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010,

profil na Facebook: https://www.facebook.com/ZofiaOlszowkaCH 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza

REKLAMA