AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zasłabł na rowerku wodnym i wpadł do zbiornika. Uratowali go przypadkowi świadkowie

Na Sygnale

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w niedzielne przedpołudnie na zbiorniku wodnym w Czechowicach. Mężczyzna pływający rowerkiem wodnym po niedozorowanej części kąpieliska stracił przytomność i wpadł do wody. Na szczęście zauważyły to inne osoby wypoczywające nad wodą i ruszyły mu na pomoc, wzywając jednocześnie służby ratunkowe. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji mężczyzna nie utonął.

REKLAMA

Policjanci przypominają:

Choć nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą czuwają wykwalifikowani ratownicy, policjanci oraz inne służby, to do nas należy zachowanie zdrowego rozsądku. Pomimo że służby codziennie ratują wielu tonących, nadal nad wodą dochodzi do tragicznych zdarzeń, często spowodowanych ludzką nieodpowiedzialnością. Wypoczywając nad wodą, przestrzegajmy elementarnych zasad bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy.

Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników.

Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń.

Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych.

Nie łączmy wypoczynku nad wodą z alkoholem.

 

Apelują, aby kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy alkohol. Unikajmy brawury i przeceniania swoich umiejętności pływackich. Panujące temperatury sprawiają, że chętnie chłodzimy się w wodzie. Pamiętajmy jednak, że w tak upalne dni nasz organizm jest osłabiony, podatny na udary i omdlenia.

Dbajmy o wybór bezpiecznych kąpielisk. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112.

Uważajmy na siebie, bądźmy ostrożni i pamiętajmy, że woda, to niebezpieczny żywioł i nie wolno go lekceważyć. W kontakcie z nią ponad wszystko należy kierować się zdrowym rozsądkiem i rozwagą!

Jeśli nie jesteśmy pewni, że podczas udzielania pomocy nam samym nie grozi niebezpieczeństwo, poczekajmy na pomoc wykwalifikowanych służb.

Wszystkim osobom, które udzielały pomocy mężczyźnie, dziękujemy i gratulujemy wzorowej postawy godnej naśladowania.

Źródło: KMP w Gliwicach

Fot. Antek w Podróży

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Czwartek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary

REKLAMA