AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Michał Patycki - wielce obiecujący fotografik z Gliwic

Miasto

Michał rok 2019 może zaliczyć do udanych, jego rozwój artystyczny nie zwalnia tempa. Po ostatnich sukcesach związanych z wystawą na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Krakowie, prace Michała Patyckiego parę tygodni później zostały wybrane do pokazu w ramach przeglądu portfolio organizowanego przez kolejny, wielki festiwal o międzynarodowym zasięgu – Fotofestiwal 2019, który odbywa się w Łodzi.

REKLAMA

„To bardzo cieszy, kiedy praca u podstaw z młodymi ludźmi przynosi w konsekwencji dalszej edukacji laury młodym ludziom z naszego miasta. Mam nadzieję, że to pokolenie artystów, które zaczynało swoją edukację w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, w grupie Fotograficznej „Aczkolwiek” przywróci blask bogatej, gliwickiej tradycji fotograficznej. Jestem przekonany, że przyszły rok 2020, będzie rokiem Michała Patyckiego, jego bogate plany artystyczne na następny rok dają poczucie, że rodzi nam się artysta kompletny i dojrzały”. Komentuje dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach oraz nauczyciel fotografii Sebastian Michałuszek.

Przypomnijmy,

25 maja 2019 roku w postindustrialnych przestrzeniach Krakowa – Tytano (stara fabryka tytoniu) otwarto wystawę projektu The Sun Michała Patyckiego w ramach sekcji SHOWOFF
na międzynarodowym festiwalu– Miesiąc Fotografii w Krakowie. Michał Patycki (urodzony w 1995 roku w Gliwicach) – fotograf i slawista, absolwent Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Republika Czeska).

Wieloletnie związany z Młodzieżowym Domem Kultury i Grupą Fotograficzną Aczkolwiek, w ramach której pomaga prowadzić zajęcia ze współczesnej fotografii. Kontynuuje naukę na ITF w ramach studiów magisterskich. Jego prace skupiają się wokół zagadnień
z pogranicza paranauki i wykorzystania archiwów fotograficznych. Interesuje go tematyka energii i jej miejsca we wszechświecie.

Festiwal jakim jest Miesiąc Fotografii w Krakowie daje możliwość młodym twórcom pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności, która przyciąga pasjonatów fotografii do stolicy Małopolski. Gliwiczanin znalazł się w gronie 8 najzdolniejszych młodych artystów spośród 564 fotografów
z 54 krajów. Do konkursu trafiły 644 projekty i 8 680 fotografie. Kuratorem jego wystawy był fotograf Michał Szlaga.

Zarówno rok 2018, jak i 2019 owocował w wiele wystaw w Polsce jak i zagranicą: od Miesiąca Fotografii w Bratysławie, przez grupową wystawę we Frydku-Mistku studentów (Arkadiusz Gola, Michał Patycki, Lukáš Horký) Instytutu Twórczej Fotografii dokumentujących Śląsk czy prezentacja fotografii w Muzeum Historii Katowic, po fotografie na festiwalu Prague Photo.

Rok 2020 przyniesie indywidualną wystawę tego artysty na terenie Śląska, a jego nowe projekty znowu ujrzą światło dzienne na międzynarodowej arenie.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Piątek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bonifacego, Kiry, Waltera

REKLAMA