REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Historia Gliwickiego Jazzu na fotografii

Kultura

11 lipca o godz. 18.00 w ogrodzie Ormiańskiej (ul. Siemińskiego 22) odbędzie się wystawa fotografii z koncertów Śląskiego Jazz Clubu oraz wystąpienia uczestników tychże imprez, którzy opowiedzą o wspaniałych artystach, magicznych koncertach oraz środowisku gliwickiego jazzu! Będą piękne fotografie, wspaniali ludzie oraz pyszne, ormiańskie przekąski i tradycyjne gruzińskie wino! - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

REKLAMA

Stowarzyszenie Śląskiego Jazz Clubu jest najstarszym stowarzyszeniem jazzowym w Polsce, które zostało założone przez gliwiczan. Stowarzyszenie zainicjowało powstanie największych festiwali, tj. Boom Jazz, Rawa Blues, Metalmania.

"Historię Stowarzyszenia, a tym samym historię jazzu w Polsce tworzyli wybitni twórcy, muzycy, animatorzy kulturalni, historycy, dziennikarze, organizatorzy. Dzięki ich pracy powstały projekty, które nie tylko zostały częścią historii polskiego jazzu, ale czasami do dzisiaj są ważnymi elementami kultury nie tylko Gliwic, ale całego regionu, a czasami i kraju."

Podczas wystawy swoimi historiami na temat gliwickiego jazzu podzieli się Władysław "Duniek" Majewski!

Władysław "Duniek" Majewski - wieloletni działacz Śląskiego Jazz Clubu. Organizator wydarzeń kulturalnych Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego w Gliwicach, Śląskiego Jazz Clubu , Miejskiego Ośrodka Kultury w Gliwicach , DMiT w Zabrzu , WPWS Spodek w Katowicach, Operetki Śląskiej w Gliwicach i Polskiego Radia Katowice. W latach 70 współpracował z klubem studenckim Gwarek , gdzie był współ pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jazzowego „Boom Jazz”, koncertów Musicorama czy też Supergrupa .
Kierownik organizacyjno realizacyjny wielu zespołów, w tym:
- Duet Bednarek Zgraja
- Kwartet Wojciecha Gogolewskiego
- Krzysztof Kobyliński
Aktualnie współpracuje ze Stanisławem Sojką.

Autorem fotografii jest Wojciech Nurek.

Organizatorami i pomysłodawcami wystawy są Śląski Jazz Club i Gliwicka Mapa Tajemnic.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Poniedziałek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Donata, Gizeli, Łukasza

REKLAMA