REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” jednym z najlepszych spektakli współczesnych w Polsce

Kultura

Spektakl Teatru Miejskiego w Gliwicach, „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” został wybrany jednym z 12 najlepszych spektakli współczesnych w Polsce!

REKLAMA

Spektakl bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowanym rokrocznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Teatry z całej Polski zgłosiły do konkursu  130 spektakli opartych na polskich współczesnych tekstach dramatycznych. Komisja Artystyczna Konkursu wybrała do finału 12 najlepszych przedstawień, w tym „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” autorstwa Michała Siegoczyńskiego i w jego reżyserii.

- Cieszy nas ogromnie, że dobra fama o tym spektaklu pobiegła w Polskę, i że zostaliśmy docenieni nie tylko przez widzów, ale i i szanowanyckrytyków przyglądających się temu co nowego i dobrego wystawia się na polskich scenach, to zarazem pierwszy tak bardzo prestiżowy sukces naszego bardzo młodego teatru – powiedział Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwach.

W piątek, 26 czerwca, w Instytucie Teatralnym w Warszawie odbędzie się uroczysta gala, podczas której ogłoszony  zostanie werdykt. Wtedy dowiemy się kto zostanie zwycięzcą. Nagrodzone spektakle zostaną zaprezentowane już na początku sezonu teatralnego  2019/2020  na warszawskim Festiwalu NÓWKA SZTUKA. Dzięki nominacji gliwicki teatr otrzymał także zwrot części kosztów produkcji spektaklu.

„Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” jest balladą łotrzykowską, której głównym bohaterem jest Zdzisław Najmrodzki, król złodziei i mistrz ucieczek z PRL-owskich aresztów śledczych (w tym dwa razy z gliwickiego więzienia). To barwna, kryminalno-miłosna historia o poszukiwaniu wolności ze znakomitym Mariuszem Ostrowskim w roli tytułowej. Mówi się o „Najmrodzkim” jako gliwickim Pulp Fiction. I rzeczywiście, poetyka „filmu w teatrze” sprawdza się w tym spektaklu wyśmienicie.

Tych z Państwa, którzy jeszcze nie widzieli spektaklu oraz stałych fanów "Najmrodzkiego" Teatr Miejski zaprasza już jesienią. A tymczasem trzymamy kciuki za nasz spektakl.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Elwiry, Hipolita, Radosławy

REKLAMA