REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ruszyła budowa Centrum Przesiadkowego w Pyskowicach. Będą objazdy

Powiat

W rejonie placu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Pyskowicach rozpoczęła się budowa Centrum Przesiadkowego. Niestety, będzie to się wiązało ze znacznymi utrudnieniami w ruchu drogowym oraz uciążliwością dla mieszkańców i osób prowadzących w tym rejonie działalność gospodarczą. Aby zmniejszyć te niedogodności, realizacja zadania odbędzie w 2 etapach. Pierwsze utrudnienia pojawią się w połowie września – ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego będzie jednokierunkowa od strony rynku do skrzyżowania z ul. Nową, a wyjazdy z ul. Hutniczej, Górniczej i Sienkiewicza zostaną zamknięte.

REKLAMA

Prace będą realizowanie w obrębie samego placu oraz na fragmentach ulic: Hutniczej, Kard. Stefana Wyszyńskiego i Poniatowskiego. Istniejąca zatoka autobusowa przebudowana zostanie tak, że powstaną dwa perony wyposażone we wiaty przystankowe. Ponadto zostaną wykonane: wiata na rowery, miejsce odpoczynku rowerzystów, samoobsługowa toaleta publiczna, elementy małej architektury, w tym ławki, kosze na śmieci, donice i gabloty. Cały plac uzyska nowe oświetlenie. Przewidziane jest też wykonanie nasadzeń zieleni. Modernizowane ulice uzyskają nową nawierzchnię asfaltową, główny plac zostanie wyłożony kostką granitową. Chodniki w obrębie centrum uzyskają nawierzchnię z płytek granitowych, a parking będzie wykonany z betonowej kostki w sposób umożliwiający częściowe przenikanie wody opadowej do gruntu. W ulicach zostanie wykonana nowa kanalizacja deszczowa, a PWiK sp. z o. o.  z Gliwic wymieni fragmenty sieci wodociągowej.
Przy ul. Poniatowskiego wykonawca już rozpoczął prace związane z budową parkingu dla 44 samochodów docelowo przeznaczonego dla osób przesiadających się na komunikację publiczną.
Planowany termin ukończenia zadania to 8 października br.

Na jego realizację pozyskano dotację Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Została zawarta umowa z firmą „Drogomax” sp. z o. o. z Tarnowskich Gór, na kwotę 4.809.225,21 zł, przy czym łączna wartość dofinansowania wyniesie maksymalnie 3.762.663,31 zł.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Christy, Helgi, Karola

REKLAMA