AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Piast zremisował z ŠKF Sered

Sport

W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym na Węgrzech – Piast Gliwice zremisował 2-2 (0-0) z ŠKF Sereď – szóstą drużyną słowackiej ekstraklasy.

Po pierwszej połowie był wynik 0:0. Zaraz po przerwie 8′: Aleksander Jagiełło precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam walkę o górną piłkę wygrał Jorge Felix, który głową skierował ją do siatki – 1-0. W 53 min dla  SKF Sered bramkę z rzutu karnego zdobył Milos Lacny  i było 1-1.

W 82 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał Jorge Felix. Pierwszy strzał Hiszpana został obroniony przez bramkarza, ale jego dobitka z najbliższej odległości znalazła drogę do siatki. Na trzy minuty przed końcem Lubomir Ulrich zamknął dośrodkowanie na długim słupku i pokonał Patryka Królczyka, wyrównując stan rywalizacji.

22 czerwca 2019, 16:00 – Telki (Globall Sport & Wellness Hotel)
Piast Gliwice – ŠKF Sere 2:2 (0:0)
Bramki: Jorge Félix 49, 83 – Miloš Lačný 54 (k), Ľubomír Ulrich 87

Piast Gliwice: 26. František Plach (60 Patryk Królczyk) – 5. Marcin Pietrowski (46 Tomasz Mokwa), 88. Uroš Korun (60 Jakub Czerwiński), 4. Jakub Czerwiński (27 Damian Byrtek), 2. Mikkel Kirkeskov (46 Jakub Holúbek) – 20. Martin Konczkowski (46 Denis Gojko, 78 Michał Rakowiecki), 6. Tom Hateley (46 Sebastian Milewski), 18. Patryk Sokołowski (71 Wojciech Kamiński), 17. Joel Valencia (46 Jorge Félix), 21. Gerard Badía (46 Aleksander Jagiełło) – 9. Piotr Parzyszek (46 Karol Stanek, 71 Łukasz Krakowczyk).

ŠKF Sereď: Pavol Penksa (75 Prokop) – Martin Sus (55 Kristián Lukáčik), Ľubomír Michalík (60 Matej Dybala), Tomáš Hučko (60 Tidiane Djiby Ba), Martin Slaninka (60 Miroslav Tureček) – Miloš Lačný (60 Ľubomír Ulrich), Denis Ventúra (46 Aldo Baéz), Rudolf Bilas (46 Goran Matić), Cléber (57 Filip Pankaričan), Alex Iván (60 Michal Horodník) – Dino Špehar (55 Marek Kuzma).

Źródło: piast.gliwice.pl