AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Drogowcy remontują. Uwaga - są utrudnienia

Miasto

10 czerwca wykonawca rozpocznie kolejny etap prac na ul. Andersa polegający na wymianie nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Czwartaków do skrzyżowania ulic: Andersa – Sowińskiego – Okulickiego. 11 czerwca planowane jest rozpoczęcie robót związanych z remontem chodników i budową zatok postojowych przy ul. Rybnickiej w Gliwicach. 11 czerwca planowane jest rozpoczęcie robót związanych z remontem chodników i budową zatok postojowych przy ul. Rybnickiej w Gliwicach. Z kolei 13 czerwca na ul. Okrężnej zostanie wprowadzony ruch tylko w jednym kierunku, co ma związek z budową obwodnicy południowej.

REKLAMA

Na Andersa ruch samochodów na czas robót zostanie zachowany w obu kierunkach. Prace w tym miejscu powinny zakończyć się do końca czerwca br.
ZDM przypomina, że na przebudowywanym w ostatnim czasie odcinku ul. Andersa, od ul. Płowieckiej za skrzyżowanie z ul. Czwartaków, powstały dwie zatoki autobusowe, w nowych, bezpieczniejszych lokalizacjach, wybudowano także azyle dla pieszych i wysepki kanalizujące ruch.  Wydzielono pasy dla relacji lewoskrętnych, a po północnej stronie ul. Andersa powstał odcinek ścieżki rowerowej.

W przypadku ulicy Rybnickiej, prace będą realizowane na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Żurawiej / Bardowskiego. W miejscu robót kierowcy muszą liczyć się z lokalnymi zawężeniami jezdni i ograniczeniem prędkości.

W związku z budową obwodnicy południowej i zmianami organizacji ruchu na ul. Okrężnej, objazd wyznaczony będzie od wyjazdu ze stacji paliw do ul. Płażyńskiego ulicami : Okrężną i Pszczyńska.

Źródło: ZDM Gliwice

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza

REKLAMA