AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Znalezisko z czasów II wojny światowej wstrzymało prace przy budowie Obwodnicy Zachodniej

Miasto

Fundamenty podstaw pod działa przeciwlotnicze z czasów II wojny światowej odkryto w trakcie prac przy budowie odcinka obwodnicy łączącej ul. Daszyńskiego z ul. Rybnicką. Wstrzymało to na pewien czas toczące się prace - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

REKLAMA

Bardzo dobry stan znaleziska pozwoli na wyeksponowanie jednego z nich w Muzeum Śląskim w Katowicach.  Druga z podstaw zostanie zabezpieczona i pozostawiona w pasie drogowym realizowanej inwestycji.
Z bieżących prac, którym nie sprzyjały ostatnie opady deszczu, utrudniając wykonanie stabilizacji drogi, wykonawca przygotował posadowienie obiektu mostowego znajdującego się nad potokiem Ostropka, a także częściową stabilizację dróg serwisowych. Przeprowadzono również roboty związane z budową i usunięciem kolizji sieci. 
W najbliższym czasie układana będzie sieć kanalizacji deszczowej związanej z odwodnieniem budowanej drogi. Wykonawca zrealizuje również dalsze prace przy stabilizacji drogi w obrębie skrzyżowania z ul. Biegusa.
Drogowcy przypominają, że teren budowy obwodnicy objęty jest całkowitym zakazem wstępu dla osób nie związanych z prowadzonymi tam robotami.

Źródło: ZDM Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza

REKLAMA