AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dzieci sięgną szczytów! Przed nami Baytel Cup w Chwyciarni

Sport

Wraz z rozpoczęciem letniego sezonu warto zacząć również powrót do regularnej aktywności fizycznej. Dlatego też Chwyciarnia Arena Gliwice, czyli najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce zaprasza na zawody BaYtel Cup 2019. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca 2019 roku na terenie nowo wybudowanej, nowoczesnej i w pełni wyposażonej ścianki wspinaczkowej. Wydarzenie jest skierowane do najmłodszych uczestników, chętnych na sportowe emocje. Tuba Gliwic objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

REKLAMA

 

Aktywne i gotowe na wyzwania dzieci w kilku kategoriach wiekowych, U8 (krasnale do 8 lat), U10 (od 9 do 10 lat), U12 (od 11 do 12 lat) oraz U14 (od 13 do 14 lat), będą mogły spróbować swoich sił na 6 różniących się stopniem trudności trasach wspinaczkowych.  Ze względów bezpieczeństwa krasnale, czyli dzieci w kategorii wiekowej do 8 lat będą mogły skorzystać tylko z 4 przygotowanych dróg. Zwycięzcą zostanie osoba, która uzyska najwyższy wynik, czyli sumę wyników ze wszystkich przejść. Zawodnicy rozpoczną zmagania o godzinie 10.30.

To nie pierwsze zawody jakie odbywają się w nowo otwartym obiekcie. W zeszłym roku, o Puchar Polski we wspinaczce na czas walczyli zawodnicy z mistrzowskimi tytułami na arenie międzynarodowej. Tę widowiskową konkurencję na czas widzowie oglądali z trybun. Tym razem w szranki staną najmłodsi. Zawody wspinaczkowe BaYtel Cup są dla dzieci świetną okazją do rozwoju ich umiejętności sportowych i sprawdzenia się w nowych okolicznościach. Przede wszystkim to świetna zabawa w gronie uczestników i zdrowa rywalizacja podczas konkursu. Sport, jakim jest wspinaczka cieszy się coraz większą popularnością, jednak nie każdy ma możliwość, aby ją uprawiać. Ścianki wspinaczkowe są świetną alternatywą, aby spróbować swoich sił i aktywnie spędzić czas nie wyjeżdżając daleko poza miasto. Chwyciarnia Arena Gliwice znajduje się w świetnej lokalizacji i zapewnia wszystkim dostęp do pochylni do wspinania zgodnej z wytycznymi IFCS, bulderowni oraz ścianę do wspinania o powierzchni 1000m2, z możliwością dostosowania poziomu trudności do swoich indywidulanych potrzeb i możliwości.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników atrakcyjne nagrody – dyplomy, medale i nagrody rzeczowe dla uczestników, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca oraz wyjątkowy puchar dla zwycięzcy. W imprezie weźmie udział około 150 uczestników z rodzicami i opiekunami.

Rejestracja trwa do 6 czerwca, a wpisowe wynosi 20 zł.

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.arenagliwice.com

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA