AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Miasto dogadało się z Tauronem. Drogowcy wznowią prace na Jagiellońskiej

Miasto

Drogowcy wracają na ul. Jagiellońską. W najbliższych dniach wznowione zostaną prace w tym rejonie miasta. Wszystko dzięki porozumieniu podpisanemu przez władze miasta i przedstawicieli spółki Tauron. Przypomnijmy, remont, który rozpoczął się w lipcu 2018 roku, utknął w miejscu z powodu konfliktu dotyczącego kabli energetycznych, wcześniej nie zinwentaryzowanych przez firmę Tauron.

REKLAMA

Sporna sieć energetyczna położona została dawno temu, w latach 20 minionego wieku. Jak można się zatem domyślać, przewody były w bardzo złym stanie technicznym. Wstępnie Tauron zdecydował się więc sfinansować koszty modernizacji sieci. Potem jednak zmienił zdanie. 

Wielomiesięczne zabiegi ze strony magistratu i Zarządu Dróg Miejskich doprowadziły do wypracowania i osiągnięcia porozumienia na mocy, którego jeszcze w maju br. będą mogły ruszyć roboty zmierzające do zakończenia prac na ul. Jagiellońskiej. Roboty w tym miejscu stanęły jesienią ubiegłego roku. 
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace prowadzone na odcinku Jagiellońskiej, od skrzyżowania ulic: Konarskiego-Jagiellońskiej-Zabrskiej do ul. Ks. Hlubka, powinny zakończyć się za ok. 3 miesiące.  Drogowcom, w zakresie realizacji prac pozostało jeszcze ułożenie nawierzchni jezdni i chodników, a także budowa odcinka ścieżki rowerowej.

aku/ZDM

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Boguty, Bogusza, Macieja

REKLAMA