AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Uwaga kierowcy! Wkrótce istotne zmiany w ruchu na Wrocławskiej związane z przebudową mostu

Miasto

7 maja br. w godzinach porannych zamknięty zostanie przejazd mostem nad rzeką Kłodnicą, w ciągu ul. Wrocławskiej. Oznacza to, że zmieniona zostanie dotychczasowa organizacja ruchu - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

REKLAMA

Objazd dla ul. Wrocławskiej.
Kierowcy poruszający się ul. Wrocławską będą musieli skręcić w ul. Strzody, a następnie w ul. Dworcową, do ul. Kłodnickiej i dalej w kierunku ul. Częstochowskiej lub ul. Konarskiego. 
Na odcinku ul. Strzody wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Przejazd będzie możliwy tylko i wyłącznie od ul. Wrocławskiej do ul. Dworcowej.
Na odcinku ul. Strzody, od ul. Dworcowej do ul. Kłodnickiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, a przejazd ul. Kłodnicką poprowadzony zostanie od ul. Dworcowej w kierunku ul. Częstochowskiej i ul. Konarskiego.
Piesi poruszać się będą kładką tymczasową, która powstała nad rz. Kłodnicą między ulicami: Zimnej Wody i Banacha.
Przystanek autobusowy z ul. Wrocławskiej, przy Państwowej Straży Pożarnej przeniesiony zostanie na ul. Częstochowską.
Zmiany w organizacji ruchu spowodowane są przebudową mostu nad rzeką Kłodnicą, w ciągu ul. Wrocławskiej. 
Obecnie istniejący obiekt nie odpowiada już normom technicznym. Zastąpi go most o konstrukcji ramowej, którego nośność zwiększy się do 50 t. Mimo wielu zmian, obiekt wizualnie zachowa swój wygląd i charakter. Szacowane koszty inwestycji, to około 9 milionów złotych. Kwota ta, w całości zostanie sfinansowana z budżetu miasta. 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

ciekawy
"Na odcinku ul. Strzody, od ul. Dworcowej do ul. Kłodnickiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, a przejazd ul. Kłodnicką poprowadzony zostanie od ul. Dworcowej w kierunku ul. Częstochowskiej i ul. Konarskiego." jak to rozumieć? nie ma ul. Strzody między ul. Dworcową i Kłodnicką.... chyba powinno być: "na ulicy Dworcowej, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, od ul. Strzody do ul. Kłodnickiej..."

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Sobota
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

REKLAMA