AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Więźniowie z Gliwic mają większą szansę na podjęcie pracy

Miasto

Po wyjściu na wolność, gliwiccy więźniowie będą mogli szybciej znaleźć pracę. Uprawnienia i kwalifikacje zawodowe zdobyli podczas odbywania kary pozbawienia wolności.

REKLAMA

Praca – inwestycja w siebie

W Areszcie Śledczym w Gliwicach już od kilku lat organizowane są kursy zawodowe realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Po ukończeniu szkoleń, zajęć aktywizacji zawodowej i pierwszej pomocy przedmedycznej, skazani otrzymują odpowiednie zaświadczenia i certyfikaty świadczące o uzyskaniu kwalifikacji.
Szkolenie zakończone egzaminem potwierdzającym zdobycie uprawnień elektrycznych do 1kV ukończyło właśnie 12 osadzonych. To jednak nie koniec – jeszcze w tym roku na terenie jednostki odbędą się kolejne kursy. Osadzeni będą nabywać umiejętności i doświadczenie w takich zawodach jak technolog robót wykończeniowych, brukarz, ogrodnik czy hydraulik. Łącznie kwalifikacje zawodowe w tym roku uzyska 60 więźniów.

Szansa na (nie)powrót

Celem takich działań jest wzrost aktywności zawodowej osób pozbawionych wolności, a także zwiększenie ich późniejszej zdolności do zatrudnienia. W pierwszej kolejni kursami obejmowani są więźniowie, którzy nie mają zawodu, bądź w swoim fachu dotychczas nie potrafili znaleźć pracy. Na kursach zdobywają wiedzę i umiejętności, które mają ułatwić im po wyjściu na wolność poszukiwanie legalnego zatrudnienia. Wszystko po to, aby w przyszłości doświadczenie zawodowe zdobywali już tylko poza więzieniem.


Tekst i zdjęcie: st.szer. Natalia Szarapow
 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Estery, Kiry, Rudolfa

REKLAMA