AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Polska z Michalakiem szósta na Mistrzostwach Świata

Sport

Reprezentacja Polski Juniorów w Szpadzie z Damianem Michalakiem w składzie zajęła szóste miejsce na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Toruniu.

Polacy, jako aktualni mistrzowie Europy byli wymieniani jako jedni z kandydatów do medalu. Chętnych jednak na to, aby na tym turnieju stanąć na podium był jednak aż 41 drużyn. Aż tyle bowiem przyjechało do grodu Kopernika, by powalczyć o miano najlepszego teamu świata. Choć to turniej drużynowy to jednak  w dużej mierze decyduje dyspozycja dnia poszczególnych zawodników. Biało- Czerwoni dobrze rozpoczęli ten turniej i dotarli aż do ćwierćfinałów. Na tym etapie jednak mocniejsi od nich okazali się Rosjanie, którzy pokonali naszą reprezentację 45:40.

Mistrzami Świata zostali Węgrzy na których  w tym dniu nie było mocnych. W finale pokonali USA 45:31. Na tym poziomie to pogrom.

Biorąc pod uwagę liczbę startujących ekip i 12 miejsce Damiana Michalaka w turnieju indywidualnym, najwyższym z  wszystkich Polaków startujących w  tych mistrzostwach, występ szpadzisty Piasta należy zaliczyć do udanych. Apetyty po zdobyciu złotego medalu na mistrzostwach Europy wprawdzie były trochę większe, ale nie ma co narzekać. Ważne jest to, że podopieczny Marka Julczewskiego po  raz kolejny potwierdził przynależność do  ścisłej, światowej czołówki.

Źródło: piast.gliwice.pl/gks-piast