REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jaja Hatchimals i Operacja Segregacja. Jajcarsko i ekologicznie w Forum

Rozrywka

Aż dwa wydarzenia rodzinne zaplanowało na ten weekend CH FORUM Gliwice.

REKLAMA

Operacja segregacja

W sobotę, 13 kwietnia w Forum przeprowadzona zostanie przyjemna operacja: „Operacja segregacja”. Będzie także bardzo kolorowo. Wydarzenie, o ekologicznym charakterze, skierowane jest do dzieci w wieku 5-12 lat.

- Na warsztatach wraz z dziećmi sprawdzimy, czy biodegradowalna reklamówka rozkłada się szybciej niż plastikowa. Zaprezentujemy, jak dżdżownice pomagają nam w przetwarzaniu śmieci i produkcji kompostu. Przećwiczymy także sortowanie odpadów. Każdy dowie się, gdzie wyrzucić karton po mleku, zużytą baterię czy żarówkę. Pokażemy, jak działa oczyszczalnia ścieków i jak na co dzień dbać o środowisko naturalne – wylicza Marek Thorz, rzecznik prasowy Forum Gliwice.

W części plastycznej dzieci stworzą kolorowe wiosenne witraże – niezwykłe barwne dzieła z papieru i bibuły. Dowiedzą się również, jakie kwiaty są pierwszymi zwiastunami wiosny.

Na zajęcia w godzinach 11:00 – 17:00 może przyjść każdy (wstęp wolny), bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. Miejscem warsztatów będzie nowe FORUM Spotkań.

Weekend z Hatchimals

W ramach weekendu z Hatchimalsami, Forum przygotowało kilka atrakcji:

W wesołej strefie aktywnej będzie można spróbować sił w przenoszeniu przez tor przeszkód jaj na łyżeczce. Do pokonania będą slalom, tunel oraz równoważnia.

W intrygującej strefie poszukiwań, w specjalnie przygotowanej scenografii, ukryte zostaną jajeczka, za znalezienie których dzieci otrzymają pieczątkę. Kryjówki będą zmieniane, aby nie było zbyt łatwo.

W zaskakującej strefie poznawczej dzieci będą musiały odgadnąć co jest w jaju, po włożeniu do niego ręki.

Z kolei w fascynującej strefie kreatywnej stworzą papierowe pisanki i girlandy świąteczne.

Udostępnione zostanie także wielkie jajo, które dzieci udekorują w dowolny sposób: farbami, naklejkami, krepiną i brokatami.

Będzie także strefa plastyczna, która zainspiruje dzieci oraz pozwoli im na zrobienie pierwszych, wyjątkowych pisanek czy dekoracyjnych różności do domu.

W trakcie imprezy  dzieci będą zapełniać pieczątkami karty sprawności, a na koniec każde z nich otrzyma pamiątkowy dyplom.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA