AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

5-letni Olek chciałby być Policjantem. I był nim – przez jeden dzień

Na Sygnale

Słyszeliście o Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą? Została powołana m.in. po to, żeby spełniać marzenia chorych dzieci. Takich, jak Olek – jeden z trojaczków, które urodziły się przedwcześnie, co miało negatywny wpływ na ich zdrowie. Olek cierpi na obustronny niedosłuch. Kiedyś wyznał, że chciałby być policjantem. Gliwiccy mundurowi spełnili jego marzenie.

REKLAMA

- We wtorek, 2 kwietnia rano dzielny mały człowiek przekroczył progi III Komisariatu Policji w Gliwicach, gdzie wziął udział w specjalnej lekcji w minikomisariacie, prowadzonej przez asp. sztab. Anetę Sokallę – relacjonuje podinspektor Marek Słomski. - Potem czekały go spotkania ze stróżami prawa w siedzibie komendy miejskiej. Prócz mamy chłopcu towarzyszył funkcjonariusz naszego garnizonu, podkomisarz Zbigniew Kaliszewski, udzielający się społecznie w stowarzyszeniach pomagających dzieciom. Sam poznał potrzeby niepełnosprawnych, m.in. z uwagi na doświadczenia swojej córki – dodaje rzecznik.

Olek Czerkies to maluch niezwykle żywy, zainteresowany otoczeniem. Podczas wizyty w komendzie musiał wszystkiego dotknąć, o wszystko spytać. Komisarz Kaliszewski zaś cierpliwie i dokładnie wszystko chłopcu objaśniał. Mały gość otrzymał od mundurowych drobne upominki. Wydaje się, że wizyta w gliwickim garnizonie bardzo mu się podobała.

Olek ma dwie siostry: Anię, która jest dzieckiem niewidzącym i Alę, która również słabo widzi, poza tym ma dziecięce porażenie mózgowe.

- Korzystając z okazji, chcemy podpowiedzieć osobom, które nie rozliczyły jeszcze swoich podatków, a chcą pomóc innym, by pomyślały o przekazaniu 1 procenta na szczytne cele – apelują policjanci. - Olek i jego siostry są podopiecznymi Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Przy okazji przypominamy, że w naszym rejonie prężnie działają też inne stowarzyszenia pomocowe – dodają.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA