AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gliwiczanie świętują Dzień Świadomości Autyzmu

Miasto

Rodzice i bliscy dzieci ze spektrum autyzmu świętują dziś, 2 kwietnia Dzień Świadomości Autyzmu. Swoją reprezentację mają także w samej stolicy, gdzie przed Ministerstwem Rodziny osoby z autyzmem wraz z opiekunami złożą 100 tysięcy podpisów zebranych pod petycją "Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach!" Wydarzenia dedykowane poprawie świadomości dotyczącej autyzmu zaplanowane zostały również na najbliższą sobotę, a odbędą się w CH FORUM.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dzięki determinacji rodziców, kampanii społeczników, zaangażowaniu mediów i tysięcy ludzi dobrej woli, którzy poparli apel mamy Błażeja, Moniki Cycling oraz inicjatywy "Chcemy całego życia!", Ministerstwo Rodziny zobowiązało się przywrócić domy D w nowym projekcie rozporządzenia. Jakie to będą domy i jaki los czeka rodziny osób z autyzmem i z niepełnosprawnościami sprzężonymi, okaże się w najbliższej przyszłości.

Petycja zostanie wręczona 2 kwietnia w samo południe.

Z kolei w sobotę, 6 kwietnia ruch miejski Pozytywni.Gliwice skorzysta z okazji, aby zwrócić uwagę na mało jeszcze rozumiany problem autyzmu. Wydarzenia, które pomogą nam go zrozumieć, odbędą się w CH FORUM.

Organizatory zachęcają do udziału w warsztatach sensorycznych organizowanych przez Przedszkole Miejskie Nr 21 w Gliwicach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7. Jedną z atrakcji będzie fotobudka z niebieskim puzzlem.

Na „niebieską sobotę” w CH FORUM przygotowuje się także gliwicka Miejska Biblioteka Publiczna, która zaprasza na warsztaty z niebieską książką.

W ramach wydarzenia działać będzie ponadto Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci. Maluchy i ich rodzice przejadą  się na przykład Ciuchcią Zdrowia z niespodziankami. Odbędą się także konsultacje ze specjalistami.

Program skierowany jest do dzieci w wieku 4–12 lat, które poznają osiem zasad zdrowego stylu życia. Celem programu jest profilaktyka i promocja zdrowia najmłodszych gliwiczan. Spotkania w ramach Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci są organizowane od dwóch lat.

W godzinach 13:00-17:00 przewidziano występy artystyczne dzieci z gliwickich szkół i przedszkoli, które będą miały formułę Koncertu z Niebieską Piosenką.

Współorganizatorem akcji jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych miasta Gliwice.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Bianki, Borysa, Wawrzyńca

REKLAMA