REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zespół Krzikopa z Gliwic ma szansę na prestiżową nagrodę

Kultura

Dziennikarze muzyczni wybrali 9 najlepszych albumów folkowych roku. Wśród nich znalazł się album „Krzikopa”, nagrany przez zespół o tej samej nazwie. W kwietniu poznamy ostatecznych laureatów Folkowego Fonogramu Roku.

REKLAMA

Zespół Krzikopa, współtworzony przez gliwiczan: Katarzynę Dudziak i Mateusza Dyszkiewicza, gra tradycyjne pieśni Górnego Śląska. Fani duetu pamiętają zapewne, że reprezentował on Polskę na Kulturalnej Olimpiadzie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej w 2018 roku.

Artyści bazują na starych ludowych przyśpiewkach, i tradycyjnych instrumentach (akordeon, skrzypce) i technikach śpiewu (biały śpiew), lecz dodają do tego nowoczesne dźwięki elektroniki oraz post-rockową perkusję. To powoduje, że muzyka ta odżywa i ma szansę znów cieszyć się popularnością jaką miała pierwotnie, co czyni przygodę z Krzikopą unikatową podróżą w czasie i przestrzeni.

Nagroda, na którą Krzikopa ma szansę - Folkowy Fonogram Roku, uważana jest za najważniejszy plebiscyt folkowych nagrań w Polsce. Ocenę wystawia jury w międzynarodowym składzie. Wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu podczas festiwalu Nowa Tradycja.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji

REKLAMA