REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jeżeś ty chop, Hubercie Morysie - Teatr Magazyn zaprasza na spektakl

Kultura

Teatr Stara Kotłownia i działająca w niej grupa teatralna Teatr Magazyn zapraszają na monodram w wykonaniu Hanny Szczęsnej-Kozik. Prapremiera będzie miała miejsce w Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" w Gliwicach Łabędach w dniu 28 marca, natomiast premiera w podziemiach siedziby MDK (ul. Barlickiego 3) 1 kwietnia o godzinie 19.00.

REKLAMA

„Jeżeś ty chop, Hubercie Morysie?” nieco rozpaczliwie zadaje sobie pytanie dojrzała już, bohaterka monodramu. To jak, stawiane odwieczne pytanie - kocha?  - nie kocha? – czy kochać będzie? - czy to ten jedyny? Ale taki prawdziwy mężczyzna, swój, chop. Swoista  randka w ciemno,  niepewność i nadzieja, że teraz właśnie spełni się miłość prawdziwa. W spektaklu w rolę śląskiej frelki wciela się brawurowo Hanna Szczęsna-Kozik aktorka Teatru Magazyn z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. W kameralnym widowisku ze swobodą, przedstawia potężny wachlarz kobiecych cech, emocji, uroku i temperamentu, a naturalny język śląski w ustach Hanny mieni się setką barw i odcieni. Hanna Szczęsna-Kozik posiada wielkie, osobiste koło entuzjastów i wielbicieli jej aktorskich kreacji, a ta jest szczególnie ważna w artystycznym dorobku artystki.

Monodram w pięknym, dosadnym śląskim języku został skrojony specjalnie dla pani Hanny, z wyczuciem kobiecej natury, wnikliwą obserwacją tematu i poczuciem humoru przez Aleksandra Lubinę. Autor przedziera się przez tajemnice kobiecego serca, emocji i namiętności. Z widzem natomiast prowadzi dyskurs i zadaje pytanie czy śląska dziewczyna może wyłącznie zakochać się szczęśliwie w chłopaku ze Śląska?

Reżyseria i scenografia: Aleksander Smoliński; Złota rączka i wsparcie duchowe (artystki): Mieczysław Kozik

Prapremiera miała miejsce jesienią 2017 roku w Miejskiej Placówce Muzealnej w Mikołowie, następnie gościnnie pojawiła się na deskach Teatru Korez w  Katowicach.

Patronat: KARASOL - Klub Twórców Górnośląskich

Aleksander Lubina, Górnoślązak, germanista, andragog, tłumacz przysięgły; edukator MEN, ekspert MEN, egzaminator MEN, doradca i konsultant oraz dyrektor w państwowych, samorządowych i prywatnych placówkach oświatowych; pracował w szkołach wyższych, średnich, w gimnazjach i w szkołach podstawowych.

https://www.facebook.com/aleksander.lubina

https://www.facebook.com/Karasol-198127643957661/

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji

REKLAMA