AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gliwiccy mistrzowie harcerstwa

Miasto

Wśród tegorocznych Mistrzów Harcerstwa znaleźli się gliwiczanie - phm. Antonina Mielcarek i phm. Jan Wegehaupt. Wyróżnienie otrzymali podczas jubileuszowej, 10. Gali Mistrzów Harcerstwa zorganizowanej przez Komendę Chorągwi Śląskiej ZHP.

Podczas Gali phm. Jan Wegehaupt  odebrał z rąk Naczelniczki ZHP List Pochwalny – wyróżnienie przyznawane drużynowym, których postawa jest godnym naśladowania przykładem zaangażowania w pracę na rzecz zuchów i harcerzy.

Wyróżniona została także phm. Antonina Mielcarek – Skarbnik Hufca, która została laureatką w kategorii „Przedsiębiorczy Skarbnik – Księgowy”. Druhna zajmuje się nie tylko rozliczaniem i trzymaniem pieczy nad finansami gliwickiego hufca, ale także dba o wychowanie ekonomiczne, od kilku lat organizuje konkurs na Minigranta skierowany do jednostek podstawowych oraz wspiera drużyny i gromady w realizacji zbiórek publicznych.

Coroczna gala przeznaczona dla instruktorów, harcerzy pełniących funkcje instruktorskie, a także dla Przyjaciół Harcerstwa Chorągwi Śląskiej ZHP. Gala, na której najbardziej wyróżniający się instruktorzy zostają docenieni – dostają statuetkę „Mistrz Harcerstwa” w danej kategorii. Są wybierani przez władze chorągwi, a także przez władze hufców.

Źródło:  gliwice.zhp.pl

Fot.  Fot. M.Konieczny/UM Gliwice

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Czerwiec 2023
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Ady, Celii, Medarda