AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Posypią się dziś mandaty - policjanci mierzą prędkość

Na Sygnale

Dziś od rana do godz. 22.00 na terenie Gliwic i sąsiednich garnizonów policji prowadzona jest akcja pod nazwą Wolniej – Bezpieczniej. Na naszych drogach pojawią się policjanci wyposażeni w laserowe mierniki, a także prowadzący nieoznakowane radiowozy, wyposażone w wideorejestratory.

REKLAMA

- Do działań Wolniej – Bezpieczniej włączyli się funkcjonariusze z Zabrza, Tarnowskich Gór, Rudy Śląskiej oraz ci służący w policji autostradowej. Nasi mundurowi zmieniają podczas akcji miejsca kontroli, biorąc pod uwagę te newralgiczne, w których dochodzi do dużej liczby zdarzeń lub uskarżają się na nie piesi. Cel stróżów prawa to egzekwowanie od kierowców przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach - wyjaśnia podinspektor Marek SŁOMSKI, rzecznik gliwickiej Policji.

To nie wszystkie wykroczenia, na które dziś szczególną uwagę zwrócą mundurowi. Policjanci weryfikują także stan trzeźwości prowadzących, sprawdzają wyposażenie samochodów oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć kierujący i ich pasażerowie, którzy nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także osoby nieprawidłowo przewożące dzieci.

(źródło: KMP w Gliwicach)

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Łukasza, Kai, Nastazji

REKLAMA