AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dwie próby samobójcze w jedną noc

Na Sygnale

Z soboty na niedzielę (z 9 na 10 lutego) gliwiccy policjanci aż dwa razy ratowali życie młodym desperatom. Dramatyczne decyzje o popełnieniu samobójstwa podjęli 18-latka i jej 23-letni chłopak.

O tym, że 18-letnia dziewczyna ma zamiar odebrać sobie życie na torach policjanci dowiedzieli się w sobotę, przed godz. 20.00. Po tym zgłoszeniu patrole umundurowane oraz policjanci po cywilnemu, przeczesali okolice wiaduktu przy Zabrskiej, a potem torowisko na wysokości ul. Kostki.

- W pewnym momencie stróże prawa spostrzegli młodą kobietę – z naprzeciwka nadjeżdżał już pociąg. Widząc funkcjonariuszy, desperatka rzuciła się do ucieczki wzdłuż torów, a pociąg, jadący od strony gliwickiego dworca, zbliżał się coraz bardziej… - relacjonują dramatyczne zdarzenia policjanci.

Szczęściem dla dziewczyny, policjanci byli szybsi. Udało im się odciągnąć dziewczynę z torów, po których chwilę później przejechał pociąg. Maszynista już od jakiegoś czasu próbował go wyhamować. Ostatecznie skład zatrzymał się kilkadziesiąt metrów od miejsca akcji ratunkowej. Dziewczynę, wciąż szamoczącą się, przekazano pogotowiu ratunkowemu.

- Tej samej nocy, kilkadziesiąt minut później, ci sami policjanci powtórzyli akcję, i to w tym samym rejonie – tym razem rzuceniem się pod pociąg groził chłopak gliwiczanki – wyjaśniają mundurowi. - Policjanci, otrzymawszy tę informację, natychmiast ruszyli na ratunek kolejnemu desperatowi. Około 300 metrów od miejsca, w którym uratowali życie dziewczyny, zauważyli młodego mężczyznę. W mniej dramatycznej, lecz nie mniej niebezpiecznej sytuacji funkcjonariusze ściągnęli 23-latka z torów. On również, w akcie desperacji, nie chciał podporządkować się poleceniom mundurowych, więc trzeba było użyć siły, by wyprowadzić go z niebezpiecznej strefy. I tym razem się udało. Policyjni wywiadowcy wezwali karetkę, która przetransportowała mężczyznę do szpitala.

Przypominamy, że kilka dni temu w Sośnicy na torach zginął 18-letni chłopak.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA