AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Samochód z pijanym kierowcą wjechał w radiowóz (film)

Na Sygnale

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 21.00 pod wiaduktem na ul. Piwnej. W ruszający na zielonym świetle policyjny bus wjechał jadący od strony Tarnogórskiej samochód. Za kierownicą volskwagena golfa siedział pijany kierowca.

REKLAMA

- Jak się okazało, 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, kierowca volkswagena, prowadził pod wpływem alkoholu (w jego organizmie krążył prawie promil) – precyzują policjanci. - O całkowitej nieodpowiedzialności młodego mężczyzny świadczą kolejne przewinienia. Jego samochód nie był ubezpieczony, nie miał też przeglądu technicznego. Sam kierujący posiadał prawo jazdy krótko – od ponad roku – dodają.
Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale młodemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, utrata uprawnień oraz, obligatoryjne, wysokie grzywny, nie mniejsze niż 5 tys. zł.

 Policja przypomina:

Gdy spowodujesz wypadek, będąc pod wpływem alkoholu, twój ubezpieczyciel (OC) zażąda zwrotu wypłaconego odszkodowania. Dotyczy to również sytuacji braku umowy ubezpieczenia czy przeglądu technicznego. Czasami kwota tzw. regresu może sięgać kilkuset tysięcy złotych!
Jeżeli nietrzeźwy kierujący, który spowodował wypadek, pozostaje we wspólnocie majątkowej ze współmałżonkiem, obowiązek spłaty zadłużenia dotyczy także tej drugiej osoby.
Co ważne: nie tylko alkohol powoduje takie konsekwencje. Niektóre narkotyki są wykrywalne we krwi jeszcze wiele tygodni po ich zażyciu. Po marihuanie, na przykład, nie można prowadzić nawet kilka miesięcy.

Źródło: KMP w Gliwicach

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Niedziela
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Brunona, Jana, Wery

REKLAMA