AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

„Nieświęty” Mikołaj oszukał gliwiczankę

Na Sygnale

Być może wielu naszych Czytelników zamawiało w Internecie Mikołaja, który miał sprawić radochę maluchom. Niestety, jak dowodzi historia pewnej trzydziestokilkulatki z Gliwic, nawet w takich transakcjach trzeba mieć głowę na karku.

REKLAMA

- Chcąc zrobić niespodziankę dzieciom, pewna gliwiczanka zamówiła taką usługę u jednego z oferentów. Mężczyzna miał pojawić się w jej domu 6 grudnia i wręczyć maluchom zakupione przez rodziców prezenty. Zamawiająca miała tylko wpłacić wcześniej za usługę zaliczkę – kobieta uiściła jednak całą kwotę z góry. To był błąd, bo… Mikołaj się nie pojawił. Zrobił przykrość dzieciom i przywłaszczył sobie pieniądze rodziców – snują opowieść policjanci.

Powodem, dla którego „Mikołaj” nie pojawił się u klientki, miało być to, że został pobity. Przynajmniej taką wersję zdarzeń przesłał gliwiczance sms-em. Jak można się domyśleć, klienta zażyczyła sobie zwrotu pieniędzy. „Mikołaj” wrócił jednak widocznie na biegun, bo wszelkie próby kontaktu z nim okazały się bezskuteczne.

Pokrzywdzona zgłosiła sprawę na Policję. Zajmuje się nią I komisariat.
- Powyższy przykład pokazuje, że kupując towary czy zamawiając usługi przez Internet, należy zachować szczególną ostrożność i zawsze mieć ograniczone zaufanie do kontrahenta – przestrzegają mundurowi. - Warto przede wszystkim czytać komentarze innych osób i nie wpłacać ani całej gotówki, a gdy nie mamy pewności - ani nawet zaliczki przed wykonaniem usługi – dodają.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Środa
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA